iloveukraine.com.ua

Чому судновласники скаржаться на екоінспекцію в Одеському порту – голова ОДА

В інспектора, у штурмана та в капітана судна має бути чек-лист, щоб всі знали, що буде перевірка

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" голови Одеської ОДА Максима Степанова розповів, що "воює" з держекоінспекцією, яка перевіряє судна в Одеському порту. За словами Степанова, з початку року почали надходити скарги щодо власниківна, що є певні безчинства з боку екологнічної інспекції Чорного моря.

На цю заяву згодом в ефірі "5 каналу" відреагував перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. 

Він сказав, що так діють так звані "державні пірати" і додав: "Так, оце, власне, дуже гарний приклад того, як все це відбувається. Питання ж тільки в тому, що якість окремі представники можуть бути хабраменами. А запитання в тому, що ми взагалі як державні чиновники не розуміємо, що вони роблять. Ось вони наче проводять радіаційний контроль, ви уявляєте. Ну ви уявляєте собі судно? Заходить туди інспектор лічильником Гейгера і каже: буду перевіряти ваше судно. Що він там може знайти? Навіть теоретично? Найчесніший інспектор у світі. Він десять тижнів там буде ходити...".

Нефьодов підтвердив, що там є корупційна складова: "І з цього з'являється питання. Перше – ми ніяк не можемо зрозуміти, що він перевіряє. Друге – це ніяк не переводить до зменшення ризиків. Це означає, що ми маємо змінювати перелік ризиків, які перевіряє Держекоінспекція. І ми не маємо допускати цих інспекторів до перевірки того, що не передбачено чек-листом, який може бути і в інспектора, і в штурмана, і в капітана судна, який знає, що буде перевірка. До цього, власне, ми і рухаємося".

Попередній матеріал
Проект "Stay": як самотнім мешканцям будинку для престарілих знайшли "онуків"
Наступний матеріал
"Насамперед – маневреність": як на Київщині обирали найкращих артилеристів ЗСУ