Богів війни нагороджували на полігоні у Київській області. Там підбили підсумки конкурсу артилеристів Збройних сил України. Чому навчила українських гарматників війна – розповість Максим Волобоєв.
Сергію Горбатюку – водію реактивної системи "Град" з 28-ї механізованої бригади, екіпаж якої посів друге місце серед аналогічних підрозділів – змагатися було нескладно. Каже, що все, що потрібно для того, аби виконати завдання і залишитися цілим – навчилися робити на Донеччині, звідки розрахунок і прибув на турнір.
"Подаю живлення, і вони тоді наводять. Тут виставляєш, скільки разів випускають снарядів. А цієї кнопкою натиснув у сторону – і вони пішли. І швидко втекти потім!", – розповідає військовослужбовець.
Найкращих обирали серед гармашів, мінометників, розрахунків САУ та реактивної артилерії. Для кожної групи різні завдання. Приміром, протитанкові гармати били по умовному ворогу – прямою наводкою.
Мінометники відпрацьовували по вогневих точках противника, прикриваючи відхід дружніх підрозділів. А гармати великого калібру – знищували артилерію та обслугу ворога, які розташувалися у ворожому тилу.
Артилеристи кажуть, що вони ефективно використовують досвід, здобутий на сході. Один із головних уроків війни – якомога швидше рухатися, щоб встигнути дати відсіч, а після цього – не потрапили під ворожий вогонь.
"Насамперед – це маневреність. Рухливість підрозділів, яка визвана реагуванням, на сьогодні – дуже швидке реагування на відповідь при нанесенні вогневого удару", – пояснює командувач ракетних військ і артилерії ЗСУ В'ячеслав Горбильов.
Переможцям артилерійського турніру виписали премії. Шість тисяч гривень кожному бійцю – за перше місце, три тисячі – за друге, і тисяча – тим, хто посів третє місце. А ще за перше місце підрозділам дісталися макети гармат.
Екіпаж водія ГРАДу Сергія Горбатюка вже готує машину до марш-кидка на схід. Мусять повертатися на бойові позиції.
Максим Волобоєв, Юрій Усік, "5 канал"
Дивіться також:
ЗСУ випробували новий мобільний мінометний комплекс "Барс-8ММК" – фоторепортаж










