Андрій Парубій
Андрій Парубій Фото з сайту Верховної Ради України

Парубій заявив, що Об'єднавчий собор можуть зібрати до кінця місяця

З Божою поміччю ми впевнено йдемо до нашої вікової мети, переконаний глава українського парламенту

Угода, яку підписали Президент України та Вселенський Патріарх 3 листопада, сприятиме пришвидшенню процесу проведення Всеукраїнського об'єднавчого собору. Його можуть провести до кінця листопада. Про таке заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій під час засідання Погоджувальної ради ВР, передає "Укрінформ".

"У суботу була підписана важлива і, без сумніву, історична угода між Державою Україна та Вселенською Патріархією, яка гарантує утворення єдиної помісної Української Православної Церкви та надання їй Томосу про автокефалію. З Божою поміччю ми впевнено йдемо до нашої вікової мети – створення єдиної помісної Української Православної Церкви, і підписана угода дає нам упевненість сподіватися, що вже до кінця листопада буде проведено Всеукраїнський об'єднавчий собор", – зазначив Парубій.

Він також додав: "Я впевнений, що жодні темні сили не зможуть зупинити цей процес і що нам допомагає Бог. Щиро дякую Вселенському Патріарху Варфоломію за його батьківську опіку над українським народом та майбутнім нашої Церкви".

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної Автокефальної УПЦ Томосу як документа.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Зустрічі зі Вселенським Патріархом та Ердоганом: як відбувався візит Порошенка до Туреччини – у фото

/
/
/
/
/
/
/
/
Вселенський Патріарх
/
Вселенський Патріарх
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Арешт екс-голови Апеляційного суду Криму: подробиці справи
Наступний матеріал
Угоду між Президентом і Вселенським Патріархатом не треба ратифікувати – радник
Loading...