II параспортивні ігри в Києві
II параспортивні ігри в Києві 5 канал

Без призів, але з собаками: в Києві відбулися II параспортивні ігри для дітей з інвалідністю

Читайте по-русски
Психологи стверджують, що каністерапія – реабілітація за допомогою собак – дає позитивні результати

Другі параспортивні ігри для дітей з інвалідністю відбулися у столиці. Без призів та переможців – змагалися "сонячні" діти та малеча з ДЦП і аутизмом. Долати перешкоди допомагали їм собаки.

10 особливих дітей разом із батьками та собаками взяли участь у других параспортивних іграх. Серед учасників – Олена, її син Степан та чотирилапий компаньйон.

Жінка розповідає, що цуценя порадили взяти в садочку для дітлахів з особливими потребами: "В нас собака спастику добре знімає. Скутий завжди дуже був і це внутрішнє в нього було. А собака його розслабляє, якщо одним словом".

Психологи стверджують, що каністерапія – реабілітація дітей з інвалідністю за допомогою собак – дає позитивні результати. Втім, щоби була динаміка, слід працювати постійно.

"Ми працюємо в тандемі, психотерапевт з кінологом і підготовленим собакою. І таким чином допомагаємо дітям. Завдяки ігровій діяльності діти дуже добре включаються. Ми допомагаємо їм спілкуватися", – пояснює психолог Олександра Антропова.

Собак тренують кінологи-фахівці. Бо не кожен пес може стати помічником у реабілітації. Адже тварини мають бути терплячими і комунікабельними.

"Собака має бути доброзичливим і контактним, і щоб добре вчився. Але головне, щоб цей собака мав міцну нервову систему", – наголошує спеціаліст Олена Гончар.

Кінолог розповідає, що діти граються зі своїми собаками, а також і спілкуються з іншими учасниками: "Таким дітям зазвичай не вистачає спілкування. Їм треба бувати на різних заходах, їм складно".

Тут немає ані призів, ані переможців, ані переможених.

"Хороше свято. Провести час з користю, із задоволенням позмагатися, і як завжди, в наших іграх перемагає дружба", – усміхається організатор змагань Анна Горошко.

Щоби продовжити реабілітацію, улітку планують створити спеціальний табір для особливих дітей. Просто неба з малечею працюватимуть психологи та фахівці з каністерапії.

Валерія Павленко, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
Український дівочий квартет Asturia виконає гімн Ліги чемпіонів на фіналі у Мадриді
Наступний матеріал
Максим Нефьодов у програмі "Інформаційний вечір" на "5 каналі"
Loading...

"Треба було боротися": історія бійця, який, отримавши на війні інвалідність, повернувся після лікування на фронт

Право на зручну гойдалку: в Кропивницькому відкрили перший інклюзивний дитмайданчик

"Їх потрібно чути, слухати і відчувати": як працює єдина інклюзивна студія танців у Харкові

"Звичайна роль – особливий актор": у Херсоні з успіхом виступає інклюзивний театр

Варто лише докласти зусиль: як у Тернопілі розвивають дітей з аутизмом

Арт-терапія: у Золотоноші благодійники відкрили студію гончарства для дітей з інвалідністю