Діти з аутизмом
Діти з аутизмом 5 канал

Варто лише докласти зусиль: як у Тернопілі розвивають дітей з аутизмом

Читайте по-русски
Фахівці центру не тільки навчають особливих дітей побутових навичок, а й тренують їхні інтелектуальні можливості

Фотосесію для дітей з аутизмом влаштували в Тернополі. Акцію провели з нагоди Всесвітнього дня розповсюдження інформації про аутизм. Перед фотокамерами позували вихованці центру розвитку для таких малюків "Золотий ключик". Протягом семи років у цьому закладі допомагають зачарованим дітям з усієї країни. Як саме – бачили кореспонденти "5 кагалу".

Це урок із сенсомоторного розвитку. 8-річний Андрійко долає смугу перешкод, виконує фізичні вправи і допомагає тренеру складати речі на місця. За правильно виконане завдання отримує значок. Його потім можна обміняти на одне бажання. Найчастіше хлопчик просить додатковий час для відпочинку.

"З Андрійком ми займаємося приблизно 14 місяців. На даному етапі він досить добре сенсорно-розвинений. В нього є трошки проблеми з відчуттям вестибулярної системи, тобто відчуттям суглобів, відчуттям вестибулярних стимулів", – зазначає фахівець із сенсомоторного розвитку та фізичної реабілітації Юрій Мєлковський.

Коли Андрійкові було 3,5 роки, лікарі діагностували в нього аутизм.

"Спочатку дитина розвивалася добре, а потім регрес у мові пішов дуже. Тобто дитина замкнулася в собі", – згадує Надія, мама Андрія.

До спеціалізованого центру розвитку для дітей з аутизмом хлопчик ходить уже 5 років. Батьки кажуть, що є позитивні зрушення.

"По-перше, це в розмові, розмовне мовлення. Також є орієнтація в просторі, є розуміння мене як мами і наших близьких. Син відвідує наразі школу. Є зрушення, невеличкі, але є зрушення весь час", – каже Надія.

Фахівці центру не тільки навчають особливих дітей побутових навичок, а й розвивають їхні інтелектуальні можливості. Заклад сім років тому заснувала Світлана Гоцуляк. Тоді центр відкрила, щоб допомогти власному синові.

"Ми стикнулися з тим, що не було куди піти, не було можливості реабілітації, занять повноцінних. І в результаті ми почали вчитися, я почала вчитися, здобула додаткову освіту психолога і терапевта з сенсорної інтеграції. І почала запрошувати до себе батьків таких самих, які стикнулися з такою проблематикою", – згадує вона.

Нині заклад відвідують 80 дітей. Наймолодшій вихованиці – дев'ять місяців. До Дня розповсюдження інформації про аутизм у центрі відкрили фотовиставку. У фотосесії взяли участь не лише діти, а й їхні батьки.

"Завдяки роботі батьків, цікавому спілкуванню, дітки йдуть на контакт, весело і цікаво, вони працюють і отримують масу задоволення від цього. Ці емоції, які вони переживають, це основне, що ми можемо їм дати", – вважає фотограф Рада.

У центрі переконані: якщо докласти зусиль, то діти з аутизмом зможуть розвиватися та відчувати себе такими самими, як інші діти.

Ольга Столяренко, "5 канал"

 

Попередній матеріал
"Це підтримує хлопців як ніколи": в Одесі відкрили одразу 2 виставки до роковин агресії РФ
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": фронтмен групи "Нумер 482" Віталій Кириченко в ефірі "5 каналу"
Loading...