У Херсоні діти з аутизмом вчилися пекти пиріжки
У Херсоні діти з аутизмом вчилися пекти пиріжки 5 канал

Тісто, начинка та нехитре приладдя: як у Херсоні діти з аутизмом вчилися пекти пиріжки

Читайте по-русски
Долучилися до приготування 10 маленьких кухарів – підтримати їх прийшли цілими родинами

У Херсоні незвичайні діти вчилися вправлятися із борошном, тістом, начинкою та нехитрим кухонним приладдям – усі разом готували пиріжки. Акцію присвятили Всесвітньому дню розповсюдження інформації про аутизм. Як закінчився майстер-клас – у сюжеті.

"Роблю пиріжки. З капустою", – 13-річна Ірина вправно розкочує тісто та формує пиріжки. Мама задоволена тим, що її дочка спілкується зі іншими дітьми і вони без проблем розуміють одне одного. Наталя Мірошник намагається інтегрувати Ірину в суспільство, але щоб це стало можливим – сама взялася за організацію майстер-класів для дітей з аутизмом.

"Діти дуже добре вчаться комунікувати, їм подобається навіть слова "підемо в кафе", вони вже посміхаються. Адже можуть відчути себе громадянином суспільства. Ми три роки постійно проводили серіями майстер-класи з кулінарії. Там вони з'єднують сукупність всіх навичок і вже спрямовують у свій виріб. А потім ще й усі їдять", – каже голова ініціативної групи "Зачаровані діти. Херсон".

Раціон харчування для дітей з аутизмом – надзвичайно важливий. Проте куштувати щось нове вони не завжди готові, надто коли поряд є люди. Інша справа – коли вони самі готують страву, та ще й разом з іншими дітлахами.

"На таких майстер-класах іноді діти вперше пробують те, що вони приготували. Тому що всі куштують, от і вони пробують", – радіє Наталя.

Долучилися до приготування 10 маленьких кухарів. Підтримати їх прийшли цілими родинами.

"Прийшли з донькою, сином, дружиною. Цікаво, якось урізноманітнити, чимось зацікавлений. Це дуже важливо, такі заходи треба проводити, щоб люди знали, що є такі діти", – каже батько дитини з аутизмом Марченко Володимир.

Мати дитини з аутизмом Ольга Рязанова додає: "Ми спочатку ліпили пельмені, тепер ми ліпимо вареники. Дуже цікаво, йому дуже подобається. Він завжди поспішає на ці зустрічі, він любить своїх друзів".

За статистикою, кількість дітей з аутизмом стрімко зростає. Нині один із 60 має такий розлад.

Тетяна Савуля, В'ячеслав Нікітченко, Херсон, "5 канал"

Попередній матеріал
"Робота ведеться на кінцевий результат": Бірюков розповів про стратегію Порошенка перед другим туром
Наступний матеріал
"Ніяких правил війни": напередодні виборів російські найманці почали "кошмарити" Приазов'я
Loading...