Ігри героїв
Ігри героїв 5 канал

"Ігри героїв-2018": як багатоборство об'єднує сильних не лише тілом, але й духом

Перемогти самого себе. У столиці завершилися фінальні змагання "Ігор героїв". Це турнір для людей з інвалідністю, зокрема, і ветеранів війни

В які ігри грають українські герої – дізнавалася знімальна група "5 каналу".

Ковтнути води та налаштуватися на перегони. Дмитро Новгородцев устиг півроку покомандувати взводом 93-ї мехбригади, поки не натрапив на розтяжку поблизу Донецька.

"Мінно-вибухова травма правої нижньої кінцівки, внаслідок чого була ампутація", – розповідає учасник змагань Дмитро.

На "Іграх героїв" немає команд, кожен учасник працює на власний результат. А ще – тут не лише ветерани війни на сході. Є й професійні спортсмени.

Ігри героїв
Ігри героїв5 канал

"Починаючи від легкої й важкої атлетики – чим я тільки не займався. Спорт – це моє життя, і для мене – чергове тренування. Я так це сприймаю", – ділиться учасник змагань Владислав Хлоповський.

Владислав втратив руку в автопригоді кілька років тому, однак, продовжив тренувати м'язи на правиці, яка залишилася. І сьогодні всерйоз налаштувався перемогти. Він запевняє – завжди змагається із самим собою.

"Моя сила духу наразі більша за силу мого тіла. Це означає, що будемо працювати!" – каже чоловік.

Ігри героїв
Ігри героїв5 канал

Протягом останніх років в Україні значно побільшало чоловіків, які не мають однієї або декількох кінцівок, розповідає Вадим Свириденко – уповноважений Президента у справах реабілітації учасників війни.

У боях під Дебальцевим на початку 2015 року Вадим – тоді ще фельдшер 128 гірсько-піхотної бригади – втратив китиці обох рук та стопи обох ніг. За його підрахунками, нині приблизно півтисячі ветеранів війни на сході мають ампутації.

"Бачу багато людей, разом із якими проходив реабілітацію кілька років тому. І сьогодні вони показують неймовірні результати. Сьогодні вони є прикладом для інших ветеранів, хто тільки отримав поранення. І це приклад також для наших чиновників, які роблять дуже багато, щоб у нас реабілітація не розвивалася", – наголошує Вадим Свириденко.

Ігри героїв
Ігри героїв5 канал

"Ігри героїв" збирають людей з інвалідністю повправлятися у багатоборстві третій рік поспіль. Цьогоріч зі 100 учасників з усієї країни до фіналу дійшли дванадцятеро.

"Спорт об'єднує в родину. Всі між собою спілкуються, всі працюють разом, вони не замкнені в собі", – каже організатор заходу Євген Коваль.

Максим Волобоєв, Дмитро Демішев, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

"Капітани своєї долі": як Порошенко зустрічався з українською збірною "Ігор нескорених"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Стрілянина по дітях на Миколаївщині: стало відомо про стан потерпілих
Наступний матеріал
"Хімічна атака" в Криму: результати перевірки овочів і фруктів уже готові, очікують – ґрунту та води