Локацію для Чемпіонату світу із веслування презентували у Києві
Локацію для Чемпіонату світу із веслування презентували у Києві 5 канал

Приручити "Дракона": у Києві презентували локацію для чемпіонату світу із веслування

Читайте по-русски
Чемпіонат триватиме з 8 до 16 вересня у Києві. Свою участь у Чемпіонаті вже підтвердили майже два десятки країн

Приручити "Дракона". Сьогодні у столиці на Оболонській набережній презентували локацію, де вже за чотири місяці відбудеться чемпіонат світу із веслування на човнах-драгонботах. Їх історія бере свій початок ще у давньому Китаї, а змагання й досі відбуваються у різних країнах світу. Більше – у сюжеті Євгенії Китаївої.

На Оболонській набережній у столиці веслувальники на човнах "Драконах" проводять майстер-клас для всіх охочих. Пояснюють новачкам, як веслувати, аби човен не перекинувся. 

Історія цього виду спорту почалася більше як 2000 років тому в Китаї. Нині цей спорт популярний у всьому світі, зокрема, і в Україні. Човен із головою та хвостом дракона. Щоб плавання було вдалим, гребці за традицією задобрюють цю істоту.

Човен на воді. Плавці готові. Попереду барабанщик, який б'є у великий барабан.

Євгенія Золотоверха, учасниця майстер-класу, говорить: "Вже давно мріялося спробувати себе на драгонботах, адже це цікаво і завжди так гучно, яскраво. Важко було. Важко, бо тут же ж важлива синхронність, важливо правильно потрапляти в воду разом з усіма.

Щоб команда плавців діяла злагоджено і гребла синхронно, тренуватись доводиться дуже наполегливо, розповідає тренер Наталія Єременко: "Вид спорту командний, у човні 20 веслярів. І якщо хоч один весляр не буде попадати в ритм і в темп, лодка не йтиме вперед, а лодка буде зупинятись".

Про наполегливість та командний дух із власного досвіду добре знає веслувальниця Національної збірної України на човнах "Дракон" Христина Білик. Вона - золота призерка Чемпіонату світу. Під час майстер-класу допомагає новачкам."Старт - це коли всі спортсмени стоять і це ніби натягнута струна. І необхідно дочекатися лише моменту сигналу. Якщо хоч один з цілої двадцятки порушить, розірве цю струну, старт буде зламаний і дистанція не піде далі", - ділиться спортсменка досвідом.

Христина пригадує Чемпіонат світу. Тоді до останньої миті українська команда не була впевнена у своїй перемозі.

"Ми виходимо з води такі зосереджені, йдемо втомлені, але дивимося на екран - і тут коли на екрані з'являється Україна? перше місце - nакі відчуття були, просто неймовірне щастя, забувається все що було позаду, якийсь холод, втома і так далі. Всередині адреналін і ми думає: "Ми це зробили".

Цьогоріч Чемпіонат світу з веслування на човнах "Дракон" прийматиме Україна. Змагання триватиме з 8 до 16 вересня у Києві. Свою участь у Чемпіонаті вже підтвердили майже два десятки країн, зокрема, Китай, Італія, Німеччина, Велика Британія, Швеція та Естонія. У Києві чекають на понад дві тисячі учасників.

Євгенія Китаїва, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
Якорі на честь полонених моряків: в Івано-Франківську відбувається фестиваль "Свято ковалів"
Наступний матеріал
У Москві в Шереметьєво сталася аварія літака – ЗМІ повідомляють про понад 40 загиблих – відео
Loading...