В Івано-Франківську стартував фестиваль "Свято ковалів"
В Івано-Франківську стартував фестиваль "Свято ковалів" 5 канал

Якорі на честь полонених моряків: в Івано-Франківську відбувається фестиваль "Свято ковалів"

Читайте по-русски
На святі згадують про полонених українських морякі. Був на фестивалі і батько одного з військовополонених – Андрія Ейдера – Дмитро

В Івано-Франківську стартував 17-й фестиваль "Свято ковалів". Свою майстерність демонструють підкорювачі металу з 20 країн світу. Кують символічні якорі. Та згадують полонених українських моряків.

Якорів різних форм та розмірів на фестивалі чимало. Адже саме вони є ключовою темою цьогорічного свята ковалів. Бельгієць Патрік Пелгромс до Івано-Франківська приїхав вдруге після десятирічної перерви. У свою роботу вкладає глибокий зміст. Каже, разом із нею хоче подарувати Україні крила.

"У моїй країні якір - це символ надії. Тому ми створюємо для нього крила, щоб він міг облетіти всю Україну. Бельгія брала участь у двох світових війнах, а зараз ми хочемо дати вам надію", - каже майстер.

Символічний якір, елементи для якого виготовляють ковалі з різних країн, стане частиною мистецької інсталяції, яка має привернути увагу суспільства до екології. А саме до проблеми зниклих річок.

"Це є дуже болюча тема екологічна для всього людства. Зараз в Європі йде процес відродження. Багато міст вертаються до того, що відкривають колишні колектори, де запустили, наприклад, як у Львові, сховали річку, і так в багатьох містах це зробили. Зараз це відкривають навпаки, ці ріки. Ну і в нас в місті, виявляється, були ріки, які зникли", - говорить Сергій Полуботько, співорганізатор «Свята ковалів».

Згадують на святі про полонених українських моряків. Щоб підтримати їх, збирають кошти, а також запрошують гостей фестивалю написати морякам листа. Батько одного з військовополонених - Андрія Ейдера - Дмитро також серед ковалів. Показує власноруч виготовлений кортик. Це прототип нагородної зброї, яку пропонує вручити морякам, коли вони повернуться з полону додому.

Чоловік каже: "Це моя робота - це кортик. Його затвердило командування. Він зараз без геральдики. Їх будуть вручати - це проект зветься "Нескорений духом", ці кортики будуть вручатися хлопцям по поверненню з полону. Вони будуть іменні: на них буде ім'я, прізвище з одної сторони, а з іншої сторони - напис нескорений духом плюс геральдика".

В Івано-Франківську стартував фестиваль "Свято ковалів"
В Івано-Франківську стартував фестиваль "Свято ковалів"5 канал

Традиційно ковалі роблять подарунок мешканцям Івано-Франківська. У середмісті встановили скульптуру у повітрі - ковану композицію "Мої птахи", яку ковалі почали виготовляти ще торік. Автори ідеї пояснюють: вона змушує перехожих подивитися на небо.

Коваль Василь Гудима говорить: "Життя в місті рутинне, і люди дуже рідко дивляться вгору, здебільшого - під ноги, щось шукають. Інколи треба зупинитись, подивитись вверх".

У програмі фестиваля виставки, наукова конференція та нічне кування просто неба під звуки джазу. Завершується "Свято ковалів" у неділю.

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ, "5 канал"

Попередній матеріал
На показі фільму “Від рабства до свободи” у кінотеатрі "Київ": виступ Порошенка – відео
Наступний матеріал
Приручити "Дракона": у Києві презентували локацію для чемпіонату світу із веслування
Loading...