Церемонія прощання
Церемонія прощання 5 канал

Люди вишикувалися у чергу, щоб попрощатися: в останню путь провели видатного науковця Бориса Патона

Читайте по-русски
На вибори очільника Національної академії тепер претендують п'ятеро людей

Його називали людиною-епохою, невтомним трудоголіком та оптимістом. Який до 101 року життя зберіг ясний розум та блискучу пам'ять. У Києві попрощалися з незмінним президентом Національної академії наук, винахідником Борисом Патоном. Віддати шану вченому та першому Герою України до Клубу Кабінету Міністрів прийшли близько півтисячі людей. Серед них – колеги науковця, студенти та політики. Дивіться у сюжеті "5 каналу".

Кількасот людей з квітами зранку вишикувалися до будівлі Клубу Кабінету Міністрів. Колеги-науковці, студенти та політики. Прийшли віддати останню шану інженеру-винахіднику, академіку та незмінному керівникові Національної академії наук.

"Вражає його бажання покращити світ, і вкласти якомога більше сил для цього. І те, як він зміг розвивати науку і робити молодь більш зацікавленими в науці", – говорить Віталій Вихристенко, студент.

"Багато людей заходили до академіка в кабінет, я був свідком, і він зразу називав по імені по-батькові. До останньої хвилини зберігав дуже ясну свідомість, дуже чудову пам'ять і він абсолютно керував всім процесом. Патон, з моєї точки зору, це була стабільність в науці, стабільність в академії", – каже Віталій Цимбалюк, президент Національної академії медичних наук.

На церемонію прощання з Борисом Патоном прийшов перший президент Леонід Кравчук. Поклали квіти до труни видатного академіка й Володимир Зеленський із дружиною.

У залі, де прощаються з науковцем, його родичі. Онука з чоловіком. Дружина та дочка Бориса Патона померли близько десяти років тому. На вулиці – черга тих, хто жити в один час із Патоном вважали за честь.

"Ми були не просто знайомі. Це відносини були близькі до дружніх. В Києві біля ста наукових праць, які побачили життя не просто в лабораторії, а в цехах і заводах", – каже Олександр Омельченко, Київський міський голова (1999-2006).

"Пам'ять залишиться про нього по тим вчинкам, об'єктам, по тим науковим досягненням, які він зробив. Це епоха, епоха Патона", – говорить Віталій Кличко, Київський міський голова.

Непрості часи для Національної академії наук прогнозує ексголова Верховної Ради Володимир Литвин. У 2006-2009-му він був віцепрезидентом наукової установи і працював із Борисом Патоном. У квітні цього року науковці мали обирати нового президента академії. Патон свою кандидатуру вже не подавав.

"Це планетарний розум і пам'ять, ви розумієте. Я купався в його інтелекті. Після смерті Бориса Євгеновича в академії можуть бути нові реалії і початок боротьби, оскільки він гуртував. Авторитет і слово його були незаперечні", – згадує Володимир Литвин, голова Верховної Ради України (2002-2006, 2008-2012).

На вибори очільника Національної академії тепер претендують п'ятеро людей. Серед них – економіст Богдан Данилишин та віцепрем'єр часів Азарова, ексрегіонал Володимир Семиноженко, який теж прийшов на церемонію.

Ще у 1982 році у Києві встановили бронзове погруддя Борису Патону. Науковець став першим киянином, якому встановили пам'ятник ще за життя. сам Патон говорив, що йому не подобається ця ідея. І пізніше в інтерв'ю зізнавався – йому незручно проходити повз.

Про смерть Бориса Патона стало відомо 19 серпня. Його госпіталізували до лікарні з серцево-судинною недугою. Поховали людину-епоху на Байковому кладовищі у Києві.

Ганна Рибалка, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
"Неприпустимий акт наруги над пам'яттю усієї нації" – директорка музею Голодомору про вандалів
Наступний матеріал
Гуркіт двигунів та вищий пілотаж: у Житомирі відбувся авіафестиваль "Корольов Авіа Фест"
Loading...
У Києві відбувається церемонія прощання з Борисом Патоном

У Києві відбувається церемонія прощання з Борисом Патоном

Милий та ефективний: інженери створили робота-лінивця, який прогнозуватиме зміни клімату

Милий та ефективний: інженери створили робота-лінивця, який прогнозуватиме зміни клімату

Учені наблизилися до знищення вірусу герпесу – що відомо

Учені наблизилися до знищення вірусу герпесу – що відомо

Учені виявили зв'язок між стилем ходи чоловіка і потенцією

Учені виявили зв'язок між стилем ходи чоловіка і потенцією

Психологи дізналися, які люди більше схильні засуджувати інших

Психологи дізналися, які люди більше схильні засуджувати інших

Учені розробили додаток для визначення ступеня сп'яніння людини

Учені розробили додаток для визначення ступеня сп'яніння людини