Робот-лінивець

Милий та ефективний: інженери створили робота-лінивця, який прогнозуватиме зміни клімату

Скріншот відео

Робот буде знаходитись у важкодоступних місцях і фіксувати стан екосистем

Американські інженери з робототехніки створили робота SlothBot, який відстежуватиме зміни клімату. Про це повідомляє CNN

Робот у вигляді милого лінивця буде знаходитися на підвішених кабелях у кронах дерев ботанічних садів Атланти та фіксуватиме показники температури, вологості повітря та рівня вуглекислого газу.  

Ідейним натхненником робота є Магнус Егерштедт, професор робототехніки в Технологічному інституті Джорджії. Науковець замислився над створенням SlothBot, коли спостерігав за лінивцями. Чоловік вирішив створити робота, що знаходитиметься у важкодоступних для людей місцях – наприклад, кроні дерева – і аналізуватиме зміни навколишнього середовища протягом певного часу.

Робот-лінивець
Робот-лінивець
Фото: Скріншот відео

SlothBot не дуже активний. Рухається він тільки у випадку, коли потрібно підзарядитися через вбудовані сонячні панелі.

Наразі існує тільки один такий робот. Однак Егерштедт не планує зупинятись на цій ідеї, оскільки бачить у ній практичний потенціал для стеження за змінами навколишнього середовища. Згодом науковець планує додати більше датчиків до наступних версій SlothBot, аби ті могли відстежувати присутність комах. 

Раніше 5.UA розповідав про дотепний винахід в одному з нідерландських ресторанів. Там аби вберегти клієнтів, власники ресторанів встановили роботів-офіціантів, що швидко розвозять їжу до столиків.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ