Фото із відкритих джерел

Київраду закликають не виділяти землю в Бабиному Яру під російський меморіальний проєкт – відкритий лист

  Читайте по-русски
  Із створенням цього пам'ятника пов'язані особисті друзі Путіна, йдеться в листі

  Відомі митці, науковці, громадські активісти закликають міського голову Києва Віталія Кличка та депутатів Київради не підтримувати російський проєкт меморіалу Бабин Яр та не передавати землю в користування. Також громадськість вимагає провести громадські слухання з цього питання. Відповідний відкритий лист опубліковано на сторінці "Меморіали та пам'ять Бабиного Яру" у Facebook.

  Повідомляється, що 11 лютого до порядку денного засідання Київської міськради було внесено питання щодо передачі в оренду трьох земельних ділянок Благодійній організації "Фонд пам’яті Бабин Яр" для реалізації російського приватного проєкту меморіалізації Бабиного Яру (МЦГБЯ). А після того як питання було зняте з розгляду, тому що нібито забракло голосів депутатів, голосування перенесли на 18 лютого, сказано в повідомленні.

  "Громадськість неодноразово звертала увагу на безпосередню причетність до цього проєкту двох одіозних російських бізнесменів ­­­­– Михаїла Фрідмана та Германа Хана, пов’язаних із керівником держави-агресора – Росії, Володимиром Путіним, і внесених тому у передсанкційні списки США. На наше переконання, будь-які проєкти в реаліях Російсько-Української гібридної війни, що триває 7 років, будь-які проєкти, що їх просуває путінське оточення, не можуть бути підтримані українською, зокрема київською, владою і реалізовуватися в Україні", – наголошується в листі.

  Автори нагадали, 2017 року український уряд замовив державну концепцію комплексної меморіалізації Бабиного Яру. Вона була розроблена і презентована на початку 2019 року Робочою групою Інституту історії України НАНУ.

  Натомість є вагомі підстави вважати, що приватний російський проєкт є черговою спецоперацією гібридної війни проти України, наголошують автори листа. І посилаються на лист СБУ від 22.01.2021 р., де зазначено, що питання, які просуває МЦГБЯ, можуть бути використані для дискредитації України на міжнародній арені та звинувачень у нібито порушеннях прав та свобод нацменшин у нашій країні.

  "Вже зараз лобісти російського проєкту маніпулюють фактами та матеріалами, бо хочуть представити підтримку українського проєкту та протест громадянського суспільства проти російського проєкту як "протест проти меморіалу жертв Голокосту" і при цьому замовчують існування гідного українського проєкту меморіалізації Бабиного Яру", – йдеться у відкритому листі.

  За даними авторів, одна з провокаційних ідей МЦГБЯ – створення меморіальної синагоги на території Кирилівського православного кладовища у Бабиному Яру. Саме ця ідея згадана в листі СБУ як потенційно небезпечна для міжнародного іміджу України.

  "Наполегливо закликаємо міського голову Києва Віталія Кличка та депутатів Київської міської ради зняти з розгляду питання про виділення земельних ділянок приватному російському проєкту МЦГБЯ та провести широкі громадські слухання з питання меморіалізації Бабиного Яру на засадах української концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру від Робочої групи Інституту історії України НАНУ", – мовиться в листі.

  Ініціатори звернення нагадують, що впродовж 2020 року у ЗМІ з’явилися близько 200 публікацій та декілька колективних звернень, зокрема два звернення українських євреїв, з тисячами підписів на підтримку українського проєкту та з критикою російського проєкту меморіалізації Бабиного Яру.

  І наполягають на презентації перед депутатами Київради української державної концепції Комплексної меморіалізації Бабиного Яру перед тим, як розглядати будь-які питання, пов’язані з російським проєктом МЦГБЯ.

  Як повідомляв 5.ua, раніше відомі українці та євреї вже виступали проти будівництва меморіалу в Бабиному Яру за російським проєктом. Фінансування меморіалу активісти назвали путінською політикою реабілітації сталінізму та радянського тоталітаризму. Адже тодішня Росія вступила в Другу світову війну союзником нацистської Німеччини та створила ті зразки масових репресій, на яких і вчилися лідери Третього Райху.

  Попередній матеріал
  Якою буде погода цього тижня та коли морози відчутно послабнуть – прогноз синоптика
  Наступний матеріал
  Зворотний бік карантину: як пандемія збільшила продажі секс-іграшок у світі
  Loading...