Адвокат Олега Гладковського
Адвокат Олега Гладковського 5 канал

Адвокат заявляє, що затримання Гладковського – протизаконне: включення

Читайте по-русски
Гладковського вчора затримали співробітники НАБУ

Затримання ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського – протизаконне. Про це під час брифінгу біля ізолятора тимчасового тримання заявив його захисник Руслан Волинець. Слухав його кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар.

За словами адвоката, Гладковського затримали вчора в аеропорту без ухвали суду і досі не вручили підозру, проте у протоколах він значиться як підозрюваний. А це – порушення норм законодавства, наголошує захисник.

На заяви ж, що Гладковський хотів втекти із країни, Руслан Волинець відповів так: відколи його підзахисного запідозрили у корупції, він із сім'єю уже близько десятка разів покидав країну, але завжди повертався.

"Затримання підзахисного Гладковського є незаконним. Позбавлення підзахисного свободи та тримання його під вартою не має правових підстав, що тягне звільнення підзахисного Гладковського", – повідомив адвокат.

Волинець сказав: "Мені взагалі здається, що цей факт по затриманню був скоріше потрібен не у юридичному сенсі, а стільки для того, щоб, можливо, переакцентувати увагу суспільства із тих питань, які зараз реально їх турбують. Ми розуміємо і "формулу Штайнмаєра", і реакцію суспільства на ці події. Буду намагатися потрапити до Олега Володимировича для того, щоб обговорити ці процесуальні моменти, які я сьогодні готовий опрацювати, вже сьогодні документи готові, ми вже за ніч підготували. Якщо ми з ним це погоджуємо, ми починаємо працювати паралельно без слідчих органів, самостійно". 

Водночас генеральний прокурор Руслан Рябошапка в ефірі телеканалу "1+1" повідомив, що у слідства достатньо доказів, аби повідомити про підозру уже сьогодні. За його словами, складатиметься підозра із декількох епізодів: завідомо неправдивого декларування відомостей, порушення законодавства під час проведення тендерних закупівель, а також використання службового становища.

Сам фігурант своє затримання називає незаконним. Його цитує пресслужба корпорації "Богдан". Каже, жодних обмежень на виїзд за кордон він не мав. Дії правоохоронних органів називає свавіллям.

Дивіться також відео брифінгу Руслана Волинця:

Як повідомляв 5.UA, Гладковського затримали співробітники НАБУ. У пресслужбі корпорації "Богдан" заявили, що її президент мав вилетіти на відкриття виставки Bus world 2019 до Брюсселю.

Попередній матеріал
Пленарне засідання ВР: година запитань до уряду і проєкт бюджету-2020 – трансляція
Наступний матеріал
В обхід санкцій: фірми російського олігарха Дерипаски ще досі працюють в Україні – "Схеми"
Loading...