Володимир Зеленський
Володимир Зеленський відкриті джерела

Президент схвалив приєднання України до протоколу до Гаазької конвенції щодо захисту культурних цінностей

  Читайте по-русски
  Документ, зокрема, передбачає захист культурних цінностей на окупованій території

  Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №0036 "Про приєднання України до Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року". Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради, передає "РБК-Україна".

  Зазначено, що протокол деталізує положення Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року для застосування її у період збройного конфлікту і регламентує процедуру щодо вдосконалення захисту культурних цінностей, як у мирний час, так і в разі збройного конфлікту, в тому числі захист культурних цінностей на окупованій території та створення системи посиленого захисту спеціально виділених категорій культурних цінностей.

  Крім того, протокол встановлює додаткові обмеження в застосуванні принципу "військової необхідності", вводить інститут "посиленого захисту".

  Протоколом розвинено і регламентовано питання кримінального переслідування за злочини проти культурних цінностей, що значно розширює і підсилює відповідальність за злочини у сфері охорони культурної спадщини в разі збройного конфлікту.

  Він також передбачає захист культурних цінностей на окупованій території. Зокрема, згідно зі статтею 9 протоколу заборонений:

  • будь-який незаконний експорт, інше вилучення або передача права власності на культурну цінність;
  • будь-які археологічні розкопки, якщо тільки це не потрібно винятково для охорони, обліку або збереження культурної цінності;
  • будь-які модифікації або зміна виду використання культурної цінності, які мають на меті приховати або знищити свідчення культурного, історичного або наукового характеру.

  "Ратифікація зазначеного протоколу дозволить Україні звертатися до ЮНЕСКО з проханнями про надання технічної допомоги в організації належного захисту власних культурних цінностей, підготовчих, профілактичних, організаційних заходів на випадок надзвичайних ситуацій, а також отримати додаткові інструменти в організації здійснення моніторингу та охорони культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях", – йдеться у пояснювальній записці.

  Нагадаємо, ЮНЕСКО констатує погіршення ситуації на території окупованого Криму у сферах освіти, науки, культури, поширення інформації і функціонування ЗМІ.

  Попередній матеріал
  В Україні 13 областей можуть перейти до другого етапу пом'якшення карантину – ЦОЗ
  Наступний матеріал
  Фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Сейтосманова етапували в Росію
  Loading...

  Через коронавірус у світі на заняття не ходять майже 300 млн школярів – ЮНЕСКО

  В окупованому Криму спостерігається погіршення ситуації – ЮНЕСКО

  Належить до мережі заповідників ЮНЕСКО: на Закарпатті горіла Долина нарцисів

  Ще одна країна покинула ЮНЕСКО

  США офіційно виходять з ЮНЕСКО

  Окраса Одещини: Аккерманську фортецю запропонували внести до світової спадщини ЮНЕСКО