Косівський візерунок

Косівська кераміка потрапила до списку спадщини ЮНЕСКО

5 канал

У наступній номінації кримськотатарський "Орнек", який теж може потрапити до списку ЮНЕСКО

Косівську кераміку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної художньої спадщини людства ЮНЕСКО. Рішення вже ухвалили у Боготі, що у Колумбії. Про це повідомляє ексміністр культури України Євген Нищук.

"Чудові новини надвечір із Боготи. Щойно Косівську мальовану кераміку внесено до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства!" – повідомив Нищук.

Він зауважив, що у наступній номінації кримськотатарський "Орнек", який теж може потрапити до списку ЮНЕСКО.

Відомо, що кілька днів тому до Боготи на засідання 14-ї сесії Міжурядового комітету з питань нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО відправилась делегація з міста Косів, яку очолила науковець та майстриня, голова благодійної організації "БФ Автентика Гуцульщини" Марія Гринюк. З ними у Колумбії перебував Уповноважений Посол України в Республіці Перу Ігор Тумасов.

Марія Гринюк працює у стилі гуцульської кераміки. Вона переконана, що косівська кераміка унікальна не тому, що вона триколірна, тобто зелений, жовтий та коричневий кольори на білому тлі. А тому, що на ній присутні образні сюжетні мотиви з життя гуцулів, австрійського війська та зображена сакральна тематика. Унікальну кераміку створюють у місті Косів, у селищі Кути та в селі Пістинь на Прикарпатті.

Як повідомляв 5.UA, аккерманську фортецю на півдні Одещини запропонували внести до світової спадщини ЮНЕСКО. Ідею висловила обласна влада і навіть ініціювала процес оформлення документів. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ