ЮНЕСКО взяла під захист нові об'єкти: серед них – руїни Вавилону

wordpress.com

Вавилон був заснований у третьому тисячолітті до нашої ери, це перший мегаполіс в історії людства

Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поповнився новими об'єктами. Серед них - руїни давнього Вавилону, історичне місто у Бразилії, залізовидобувні родовища в Африці та національний парк в Ісландії. Водночас, на засіданні комітету ЮНЕСКО стався скандал за участі представників Росії.

Місто, яке пам'ятає царів стародавньої Месопотамії Хаммурапі й Навуходоносора - відтепер під захистом ООН. Вавилон внесли до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. За це влада Іраку боролася від 1983 року.

Вавилон був заснований у третьому тисячолітті до нашої ери. Це перший мегаполіс в історії людства. Він був політичним, культурним та економічним центром Стародавнього світу. Пам'яткою археології Вавилон став 1935-го року. Однак досі археологи провели розкопки лише на 15-ти відсотках його території. Залишки давнього міста простягаються на 10 тисяч квадратних кілометрів.

На засіданні Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО - не обійшлося без чергової дози російської брехні. У Баку російська комісія привезла журнал власного виробництва, в якому Херсонес Таврійський назвали російською пам'яткою. Постійне представництво України при ЮНЕСКО рішуче засудило поширення такого видання. Від 2013 року "Херсонес Таврійський" є у переліку Всесвітньої спадщини. Після анексії Криму 2014 року українськими культурними й історичними пам'ятками там незаконно розпоряджається Росія. Київ вимагає від ЮНЕСКО взяти ці об'єкти під захист ООН.

Список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поповнили ще на кілька пунктів. До нього увійшло мальовниче бразильське місто Параті. Понад три століття, від 1500-го й до 1822-го року воно було португальською колонією. Потім увійшло до складу Бразильської імперії. В Параті збереглися унікальні пам'ятки колоніальної архітектури. Район також має багату фауну - там є ягуари, тварини під назвою білобороді пекарі та рідкісні павукоподібні мавпи.

Особливий захист ЮНЕСКО матимуть острівні зони Каліфорнійської затоки в Мексиці. Це домівка для найвразливішого морського ссавця - каліфорнійської морської свині.

До переліку Всесвітньої спадщини внесли також давні залізовидобувні родовища та печі в Буркіна-Фасо. Їх використовували сотні років.

Під захистом ЮНЕСКО буде й ісландський національний парк Ватнайокутль. У ньому є десять активних вулканів і однойменний найбільший льодовик Ісландії.

Ірина Родіна," 5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ