Балет "Лебедине озеро" у Харкові
Балет "Лебедине озеро" у Харкові 5 канал

Одна з найдорожчих прем'єр: у Харкові балет "Лебедине озеро" вперше станцюють на воді

Читайте по-русски
Для нової постанови підготували майже 130 костюмів – під час створення балетних пачок довелося експериментувати

Класичний танок поєднали з сучасними технологіями. У Харкові відому балетну виставу "Лебедине озеро" влаштували на воді. На останню репетицію перед прем'єрою потрапила знімальна група "5 каналу".

"Лебедине озеро" на воді – ідея французького хореографа Йохана Нуса. Його спеціально для цієї постановки запросили керівники театру, адже він відомий у світі постановник шоу-програм. На харківській сцені він уже ставив "Маленького принца" і "Красуню та чудовисько". Зробити "Лебедине озеро" зі справжньою водою – його дитяча мрія.

"Коли я вперше побачив цей балет, то подумав – це ж "Лебедине озеро", та я не бачу озера! Тож для мене стало дуже важливим зробити цю виставу саме з водою", – зізнається постановник.

Балерина Ірина Хандажевська виконує партію білого та чорного лебедів. Рухатись у воді, як на сцені, вчилася 4 дні. Каже, танок у воді – це справжнє випробування.

"Усе незвично, просто незвичайна підлога. Те, що ти репетируєш в залі кожен день, те, що відпрацьовуєш, що перевіряєш, вивіряєш – воно все ніби то не має значення, коли ти виходиш на воду. Це абсолютно інша робота, абсолютно інші відчуття", – зазначає головна героїня.

Для нової постанови підготували майже 130 костюмів. Під час створення балетних пачок довелося експериментувати.

"Були підібрані кілька фактур в цій пачці, це пачка солістки. Тут шість фактур певної тканини, з якою були проведені технологічні процеси, пов'язані з водовідштовхуванням", – показує костюм Хандажевської художник-постановник Олександр Лапін.

Найближче до сцени із водою сидить оркестр. Музиканти запевняють, що бризки та нові конструкції грати їм не заважають. Окрім нових декорацій театр підготував ще й відеосупровід на мізансцені. На ноу-хау загалом витратили понад 1 млн грн. Це кошти театру та бельгійських благодійників.

Балет із водою на сцені в Україні гратимуть вперше і одразу ж з аншлагом. Усі квитки на прем'єру вже продані.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
"Мрійте і фантазуйте": розпочався конкурс на відзнаку імені героя Майдану Олександра Капіноса
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Loading...