Музично-драматичний театр у Бердичеві
Музично-драматичний театр у Бердичеві 5 канал

На сцені – "Фріда": у Бердичеві першу річницю роботи театру відсвяткували прем'єрою

У новій трупі вже анонсували початок роботи над новою п'єсою. Зізнаються – цього разу буде комедія

Першу річницю роботи відновленого музично-драматичного театру в Бердичеві святкують прем'єрою. На сцені – "Фріда". Це містична драма у двох діях за мотивами однойменного роману Марини Гримич.

Музично-драматичний театр у Бердичеві
Музично-драматичний театр у Бердичеві 5 канал

П’єса створена за сценарієм Валентини Ратушинської. Майже усі актори – випускники аматорського театрального гуртка, яким вона колись керувала. Згодом багато хто з її учнів здобув акторську чи режисерську освіту та почав працювати за фахом, але далеко від рідного міста. Щоб відновити театральне мистецтво у Бердичеві, режисер запросила своїх випускників до нової трупи.

"Я хотіла, щоб вони тут були. Це люди, яким я довіряю, на яких я розраховую, я вірю в них. Вони – випускники театральних вишів. Це мої учні, які закінчили ці ВНЗ і повернулися в театр. Їх ще багато, хочу й інших зібрати, та це вже як Господь дасть", – каже режисер вистави пані Валентина.

"Режисер у нас сувора, але дуже добра, завжди підтримає словом, вміє нас налаштувати, дати правильний посил для роботи зі своїм персонажем", – розповідає актриса театру Вікторія Коберник.

Музично-драматичний театр у Бердичеві
Музично-драматичний театр у Бердичеві 5 канал

Гнучкість акторського перевтілення відчув на собі і програміст за фахом Віталій Войцехівський. Під час роботи над виставою, акторство стало для нього більше, ніж хобі. Каже, "Фріда" – гарний старт для молодої акторської трупи.

"Головна ідея – те, що в кожної людини в серці має бути любов, кохання, яке має бути основою основ, а не кар’єра, якісь справи. То все другорядне, головне – це кохання", – романтично каже актор Віталій.

П'єса "Фріда" – про історію Бердичева на прикладі одного єврейського двору. Вистава вмістила в собі півстоліття часу, десятки героїв різних національностей. Разом із акторами у драмі задіяні два оркестри: військовий та народний аматорський.

Музично-драматичний театр у Бердичеві
Музично-драматичний театр у Бердичеві 5 канал

"Коли читала роман, то виписувала деякі фрази, які так часто ми чуємо на вулицях Бердичева. Низький уклін всій трупі, вони зробили надзвичайно важку і трудомістку справу. І молодь, і досвідчені грають так, що викликає повагу", – радіє глядачка Вікторія Кучерява.

У новій трупі вже анонсували початок роботи над новою п'єсою. Це буде комедія.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Бердичів, Житомирська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Україна відбудує Донецький аеропорт, на його вежі майорітиме український прапор – Порошенко
Наступний матеріал
На гірському курорті Куршевель сталася масштабна пожежа – чи є серед жертв українці
Loading...