Розпис
Розпис 5 канал

Непотрібний шедевр: чому унікальний монументальний розпис Самокиша у Харкові не реставрують

Читайте по-русски
Торік проект збереження пам'ятки, розроблений митцями, виграв фінансування від міської ради

15 років реставратор В'ячеслав Шуліка спостерігає за гибеллю шедевру. Розпис у стилі слобожанського модерну авторства Миколи Самокиша – єдиний в Україні. Його виявили у сімдесятих під тиньком та сімома шарами фарби. Відтоді до реставрації не брався ніхто. Хоча навіть пошкоджені елементи можна відновити.

Торік проект збереження пам'ятки, розроблений митцями, виграв фінансування від міської ради. З бюджету міста мали виділити майже мільйон – кошти на відновлення даху, який протікав, та першу частину реставрації розпису у під'їзді. Рік активісти ходили по кабінетах. У решті-решт у міськраді взялися відремонтувати ліхтар на даху, який через вікно підсвічує під'їзд. Результати ремонту співаторка проекту реконструкції Наталія Нечепуренко бачить уперше.

А ось такий вигляд має відремонтований ліхтар на самому даху. Це матеріали харківського антикорупційного центру. Вони виявили завищення ціни на встановлені профілі мало не втричі.

Окрім того, за словами фахівців, до яких звернулися антикорупційники, встановлені профілі не пристосовані саме до таких споруд.

"Металопластикові профілі майже не використовуються саме у таких спорудах, для таких кутів і для таких конструкцій. Для цього використовуються алюмінієві профілі, це взагалі про інше", – каже керівник Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах. 

У міському департаменті житлово-комунального господарства впевнені: все зробили якісно.

Розпис
Розпис
Розпис
Розпис

А от розраховувати цього року на дослідження та початок реставрації розпису не варто. У бюджеті коштів на це не передбачили. А ще чиновники не можуть домовитися з авторами проекту щодо кошторису.

У міськраді рекомендують авторам подавати чергові заявки на фінансування. Або чекати на виділення цільових коштів: йдеться про більш як мільйон гривень. Та скільки ще протримається шедевр, реставратори не знають. У темряві розпис жовтіє, а фарба почала лущитися.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Гірський туризм відновлюється: чи багато охочих відвідати Карпати та де це можна зробити безпечно
Наступний матеріал
Масштабна ДТП під Києвом: четверо загиблих, серед них двоє дітей
Loading...

П'ята у світі на тему епідемії: харківський художник розробив унікальну марку "Передова"

Бетмен – у смітнику, медсестра – супергерой: Бенксі створив нове графіті – сюжет

Унікальні фрески в одеському під'їзді: як мешканці будинку 30 років приховували національний скарб

Жодної картини про війну: як реабілітація стала справою життя для ветерана АТО

У Тернополі художник влаштував "карантинну" виставку картин на балконі

У Нідерландах із закритого на карантин музею викрали картину Ван Гога