Мурал
Мурал Facebook / Твоє Місто

У Львові намалювали 21-метровий мурал до Дня медика – як оцінили самі медпрацівники

Читайте по-русски
Відкриття стінопису супроводжував оркестр Львівської філармонії

21 метр муралу. Настінний живопис з'явився у Львові на фасаді операційного блоку Клінічної лікарні швидкої допомоги. Так медиків із їхнім професійним святом привітали художники, інформує "5 канал".

Там зображена лікарка, а поруч хлопчик пише слово "дякую". На іншому боці дівчинка, яка випускає синьо-жовтого повітряного змія – символ надії і здорової родини. Дві частини муралу з'єднує кардіограма життя.

Розмальована стіна – це вітання-подяка лікарям, які протягом усього карантину працюють у режимі нон-стоп. Відкриття стінопису супроводжував оркестр Львівської філармонії. На свято зібралися майже всі медичні працівники лікарні.

"Це дуже приємно, але щоб на наступний день про нас не забували. Ми ж працюємо щодня, а це 1 згадка в рік, а потім ми працюємо у тих тяжких умовах, щоб не забувались, щоб цінувалися як і будь-які професії. Тому що витрати, нерви, здоров'я – у нас зараз найвище навантаження", – каже Юрій Федак, лікар-хірург Львівської міської клінічної лікарні.

"Ось це одне слово "дякую", глибина всього підтексту, який розуміється від пацієнтів, перехожих, тобто тяжка і невтомна праця лікаря, яка 24 на 7 присутня в цій лікарні, у всіх лікарнях, всієї країни, світу. Тим паче в умовах такої тяжкої епідемії. Це просто велике слово "дякую", – говорить Юліан Голик, медичний директор Львівської міської клінічної лікарні.

"Ця медсестра, лікар – герой у масці, яка собою накриває наше місто Львів, хлопчик-мураліст, який пише слово "дякую", і він уже її малює в знак подяки. І дівчинка – це символ щастя, здорових батьків, тому що повітряного змія запускає тоді, коли в родині всі живі, здорові. Ну і, звичайно, діаграма серця, яке б'ється через напис "місто Львів", – розповідає Святослав Владика митець, автор муралу.

Нагадаємо, місця для госпіталізації хворих на COVID-19 закінчуються в опорних лікарнях Закарпаття. Про це напередодні повідомив головний лікар обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк.

Попередній матеріал
Петро Порошенко на CNN: Спроби зламати єдність між Україною і США – це кремлівський сценарій
Наступний матеріал
Ігор Кондратюк: "Зеленський для мене – порожнє місце в політиці"
Loading...

На Закарпатті закінчуються місця в спецлікарнях для госпіталізації хворих на коронавірус – подробиці

Відділення реанімації Олександрівської лікарні Києва переповнене хворими на COVID-19 – головлікар

В Україні за місяць майже вдвічі зросла кількість померлих від коронавірусу

Поранення ока і контузія: у лікарні Дніпра розповіли про стан 19-річного військовослужбовця

Криза у службі крові: як через карантин зменшилась кількість донорів та змінилася ситуація тепер

На Харківщині отруйна змія вкусила дитину