Плакат 'Передова'
Плакат 'Передова' 5 канал

П'ята у світі на тему епідемії: харківський художник розробив унікальну марку "Передова"

Читайте по-русски
В одному полотні художник поєднав дві теми – війни та епідемії

Робота харківського художника стала поштовою маркою. Ще на початку карантину митець написав плакат, який отримав назву "Передова". Його сюжет поєднав боротьбу з хворобою та з окупантами. Зображення військового і медика набуло шаленої популярності в мережі та привернуло увагу співробітників "Укрпошти". Нині це 5-та марка у світі, присвячена боротьбі з коронавірусною інфекцією.

Виставка плакатів Нікіти Тітова, яка відбувається у харківському літмузеї, складається з 28-ми портретів українських поетів та письменників різних часів. Усі роботи створені за два тижні. У техніці плаката художник працює 6 років.

"Мені дуже важливо просто сказати те, що я відчуваю от саме зараз, тому я шукаю такі шляхи, за допомогою яких я можу це зробити як можна швидше, простіше і також доступніше", – розповів художник-ілюстратор Нікіта Тітов.

Саме так сталося і з плакатом "Передова". В одному полотні художник поєднав дві теми – війни та епідемії. На промовисту ідею наштовхнули слова подруги.

"Уже був карантин в країні, але яким він буде, що буде далі, ніхто не знав. Дуже багато людей знаходилось у паніці. Тому що ніхто не знав, чого очікувати, і взагалі, що далі буде. І в розмові з моєю подругою вона сказала, що зараз лікарі теж як на передовій", – зауважив художник.

Він створив цей плакат за годину.

"Зараз я відчуваю, що зробив щось важливе не тільки для свого власного життя, не тільки передав свої думки, а передав думки дуже багатьох українців. Я дуже пишаюся тим, що це робота, яка сталася на часі. І розповіла про те, що відбувається в країні саме зараз", – каже автор плакату.

У соцмережі плакат "Передова" одразу набув шаленої популярності та зацікавив "Укрпошту". Там саме шукали ескізи для нової поштової марки. 5-та у світі на тему епідемії, українська марка стала унікальною за змістом.

"Ескіз марки вже був готовий у нас. А додатково він розробив нам малюнок на конверт і малюнок на штемпель відповідно до усіх філателістичних вимог. В Україні унікальний сюжет, тому що Україна опинилась у надскладних умовах, тому що в Україні був відкритий військовий фронт. Ми вже кілька років воюємо за свою незалежність та територіальну цілісність. І, по суті, медики постали пліч-о-пліч з військовими, ризикуючи власним життям", – пояснила начальниця управління філателістичної продукції "Укрпошти" Наталія Мухіна.

29 травня нову марку ввели в обіг. Її вартість – 9 гривень. Кількість примірників – 140 тисяч. Авторського примірника Нікіта поки що не отримав. Та вже вирішив, що листа із нею надішле 11-річному синові, який нині живе в Києві.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Позов Труби до Зеленського: Верховний Суд відклав розгляд справи – включення
Наступний матеріал
Справа держзради генерал-майора: досудове розслідування подовжили на пів року – причина
Loading...

У Нідерландах із закритого на карантин музею викрали картину Ван Гога

Дівчина із синдромом Дауна створює унікальні картини про любов – сюжет

Скандал через Одеський художній музей: суд став на сторону Олександра Ройтбурда

Секрет довголіття – у творчості: 92-річна художниця влаштувала вже 8 виставок у Черкасах

Злодії винесли дюжину робіт Сальвадора Далі зі Стокгольмської галереї

Писав у стані психозу: нідерландські фахівці встановили, що автопортрет Ван Гога справжній