Яворівська іграшка
Яворівська іграшка 5 канал

Яворівська іграшка та пиріг можуть потрапити до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО: подробиці

Читайте по-русски
Комісії, яка визначить, чи потраплять до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО яворівські цікавинки, засідатиме у жовтні

Екологічні, яскраві та цікаві – яворівські забавки місцеві майстри виготовляють вже пів тисячоліття. Нині вони вважаються візитівкою регіону.

Яворівська іграшка має більше 30 варіацій, кажуть майстри. А от найбільшою популярністю користуються фігури коней та птахів. Виготовляють її у два етапи. Перший – столярський. Із дерева майстер вирізає фігурку та зашліфовує її.

"То не завжди мені так вдавалось добре малювати, часом з того коня виходила собака, або лисичка або хвіст крутився", – каже майстер Андрій Більський. 

Під час другого етапу – професійна художниця розмальовує дерев'яну фігурку яворівським орнаментом. Для цього використовує акрилові фарби трьох кольорів: червоного, жовтого та зеленого.

Ще один претендент на місце у спадщині ЮНЕСКО – яворівський пиріг: страва з картоплі та гречки. Її тутешні господині готують щонеділі. Випічка легка у приготуванні, ситна та смачна. За словами краєзнавців страві, щонайменше 300 років.

Секретом смачного пирога ділиться місцева господиня Людмила Ханас. Спершу потрібно замісити дріжджове тісто, для начинки відварити картоплю та гречку до напівготовності, потім гарно їх потовкти.

Начинку господиня загортає у тісто, ставить на 25 хвилин у піч – і Яворівський пиріг готовий. Найкраще він смакує зі сметаною, зеленню або грибною підливою.

Яворівська іграшка
Яворівська іграшка5 канал

Пропозицію внести традиційні яворівські іграшки та страву до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО подали тутешні культурознавці та чиновники. Вважають, це може привабити більше туристів до регіону.

Комісії, яка визначить, чи потраплять до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО яворівські цікавинки, засідатиме у жовтні.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Київські школярі записали відео про ненависть до кримських татар, але пізніше вибачилися
Наступний матеріал
Дівчата-підлітки для забави зламали вікно в електричці: їх розшукали поліцейські
Loading...

Президент схвалив приєднання України до протоколу до Гаазької конвенції щодо захисту культурних цінностей

Через коронавірус у світі на заняття не ходять майже 300 млн школярів – ЮНЕСКО

Косівська кераміка потрапила до списку спадщини ЮНЕСКО