Гарбузи
Гарбузи 5 канал

Геловін: історія свята, наскільки воно популярне в Україні і як створити образ

Читайте по-русски
Головний атрибут Дня всіх святих – гарбуз

Цукерки або життя – наближається Геловін, або як ще його називають День усіх святих. З'явилось свято в Європі, а особливої популярності набуло в США. Традиційно цього дня люди вдягають відповідні костюми та прикрашають свої домівки моторошними декораціями. За повір'ям, це має відлякувати темних духів, які на Геловін виходять з потойбічного світу та блукають вулицями. Наскільки популярне зараз це свято в Україні і як створити відповідний образ на Геловін — у сюжеті кореспондентки "5 каналу" Маргарити Варадовської.

Уже шість років поспіль Євгенія та Ярослав святкують Геловін. Їхня традиція – перевтілюватися у фантастичних персонажів книг, ігор та кіно. Костюми створюють самостійно – в домашніх умовах. Минулоріч були персонажами з серіалу "Гра престолів". Цьогоріч обрали тему апокаліпсиса.

"Це частини респіратора. Він буде як і на чоловічому, так і на жіночому образі. Це моя маска. Я її зробила з газети", – розповідає Євгенія Макуха, киянка.

Одяг купують, зазвичай, на секондхенді. Витрачають не більше двохсот гривень на костюм. Пара запевняє: головне – підійти до створення костюму з креативом.

"Це був взагалі жіночий пеньюар, халат. Я його просто перешила і зробила з нього плащ накидку з капюшоном", – каже Євгенія Макуха, киянка.

"Один з перших цікавих образів, який у нас вийшов. Він був зібраний буквально ну з нічого. Ми зайшли в секонд, купили звичайний коричневий халат, порізали. Блискітками прикрасили, ну і мене загримували", – говорить Ярослав Саїд, киянин.

Євгенія навчається візажу, тому в її арсеналі – величезна сумка з косметикою. Проте, щоб створити грим, можна обмежитися лише двома тюбиками аква-фарби та пензликом. Для довершеності образу додають акесуар та лінзу.

Ось так, практично за 10-15 хвилин, докладаючи мінімум зусиль і використовуючи мінімум косметики, можна створити образ на Геловін.

Переходимо до декору. Головний атрибут Геловіну – гарбуз. Зазвичай, з нього вирізають людське обличчя, виймають середину та ставлять туди свічку. Називається такий гарбуз ліхтарем Джека.

"За давньою легендою ірландською, коли Джек зустрівся із дияволом, він його зачарував. І потім, коли Джек потрапив до чистилища, його не забрали ні туди, і ні сюди. Диявол подарував йому, такий шматочок вугілля з пекла, він запхав його в гарбуза і так з'явився ліхтар Джека", – каже Кирило Галушко, історик.

Проте, прикрашають домівки на Геловін в Україні не лише моторошними гарбузами.

"Геловін це більше не для наших людей, але інтерпретація в тому, що більш осінній декор роблять. Прикрасити десь можливо стіл, можливо якийсь куточок. Особливо якщо є маленькі діти, зробити якесь свято", – говорить Марина, флористка-декораторка.

Марина пояснює: гарбуз можна купити будь-який, а створити композицію вдома дуже легко: потрібні лише фарби, квіти, губка для води, гілочки, павутиння та трішки вільного часу. Перший крок – фарбування. Далі найтяжче – вирізати серединку. Потім додати квіти та декор – і композиція готова.

Свято Геловіну з'явилось у європейських країнах і раніше був святом врожаю. Пізніше воно перекочувало до Америки і стало Днем усіх Святих. До святкування додалися карнавальні традиції, як-от костюми та декорації, які нібито мають відлякувати нечисту силу.

"Це такий варіант світської культури, карнавалу, який просто був підлаштований під християнське свято і історично закріпився", – розповідає Кирило Галушко, історик.

Традиційно Геловін святкують у ніч проти 1 листопада. Найгучніше відзначають у США, Канаді, Ірландії та Великій Британії. За популярністю Гелловін поступається лише Різдву. В Україні це свято поки лише набирає популярності.

Маргарита Варадовська, Едвард Белінський, Богдан Танасійчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Їх любить піхота і боїться російський окупант: як тренуються артилеристи на передовій
Наступний матеріал
Назад у 2014-й: хто з кандидатів у міські голови засвітився в "русской весне" – "Невигадані історії"
Loading...
Кулеба заявив про можливість втрати безвізу у разі продовження конституційної кризи

Кулеба заявив про можливість втрати безвізу у разі продовження конституційної кризи

В Європі виявили новий штам коронавірусу

В Європі виявили новий штам коронавірусу

Поки що Україна буде однією з найтепліших країн Європи – коли чекати похолодання

Поки що Україна буде однією з найтепліших країн Європи – коли чекати похолодання

Українські правоохоронці викрили контрабандистів, що працювали в низці країн ЄС

Українські правоохоронці викрили контрабандистів, що працювали в низці країн ЄС

За що французький борець М'ясник "замовив" богатиря Івана Піддубного – поєдинок помсти

За що французький борець М'ясник "замовив" богатиря Івана Піддубного – поєдинок помсти

Європа може почати вакцинацію проти COVID-19 у першій половині 2021 року – Курц

Європа може почати вакцинацію проти COVID-19 у першій половині 2021 року – Курц