Щоденна смертність від пандемії у Європі за тиждень виросла на 40%, повідомляють у ВООЗ. Уряди ж намагаються вберегти своїх громадян і повертаються до локдаунів. Проте задоволені знову не всі. Кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська розповість більше.
Італійська влада пообіцяла допомогу бізнесу. Готова витратити з бюджету 5 мільярдів доларів. Ці гроші підуть підприємствам, які загрузли у боргах і не можуть платити працівникам зарплати.
"Ми затвердили пакет допомоги загальною сумою понад 5 мільярдів євро для бізнесу. Це стане важливою допомогою для економіки та працівників, на яких вплинули нові антикоронавірусні обмеження", – каже Джузеппе Конте, прем’єр-міністр Італії.
Але допомогу влада затвердила не з власної волі. Останні кілька днів італійці по всій країні виходять на протести – через запровадження нових антикоронавірусних обмежень, які почали діяти від понеділка. Італійці з ними не погодилися.
"Чому закривають спортивні зали? Чому ресторани працюють лише до 6-ї вечора? Скажіть нам. Чому ви закриваєте все, але не поліпшуєте медичну систему, не наймаєте нових медичних працівників. Ми чекаємо, що ви нарешті щось зробите, але от тільки коли – питання відкрите", – говорить Даніель Джіанніні, учасник протесту.
Люди збиралися на вулицях, кидали каміння, виходили на марші та били на акціях посуд. Не лякає їх і те, що в Італії знову рекордні показники коронавірусних захворювань. Так, за минулу добу корону підхопили 22 тисячі. А от померли понад 220 осіб. Така цифра вперше від травня цього року. А науковці кажуть, що корона в Італії досягла рівня епідемії.
Багато хворих і в Чехії. Останні кілька днів там щодня по 15 тисяч інфікованих. І це при тому, що населення країни – всього 10 із половиною мільйонів. Аби захистити людей, там запровадили комендантську годину. А також зачинили школи, ресторани і магазини. У Німеччині ж лише планують оголосити карантин. У громадських місцях громадяни зможуть зустрічатися лише з членами своєї сім'ї. Заклади харчування працюватимуть на виніс. А от кінотеатри, театри, тренажерні зали та косметичні салони закриють.
Щодня антирекорди фіксують і в Польщі. Там корону за минулу добу підхопили 18 тисяч людей. Тепер у "червоній" зоні вся країна. А у Франції переповнені лікарні. Бракує ліків та апаратів ШВЛ. Через масштабний приріст хворих влада планує надвечір повідомити про локдаун. Які саме обмеження запровадять, поки що невідомо, але ймовірно, вони будуть не такими суворими, як навесні.
"Ми розуміємо, як зле почуваються люди. Але це наша робота, і ми не можемо піддаватися емоціям. Навпаки – повинні завжди бути сконцентрованими. Ми теж боїмося заразитися, але нам нікуди не подітися від виконання наших обов’язків", – каже Генрі Фуаре, лікар інтенсивної терапії.
Невеликий позитив таки є. В австралійському місті Мельбурн скасували локдаун, після початку другої хвилі коронавірусу, яка розпочалася в липні. Люди ж повертаються до звичного життя – ходять одне до одного в гості та займаються спортом на вулиці. Напередодні там зафіксували всього два нових випадки коронавірусу. А до цього впродовж кількох днів у місті не захворів ніхто. Тож, можливо, коронавірусні обмеження таки дієві?
Мирослава Танська, "5 канал"