Карантин
Карантин 5 канал

Європейські країни повертаються до суворого карантину через поширення COVID-19 – як реагують люди

Читайте по-русски
Польська влада попередила, що кількість інфікованих у Польщі може стрімко зрости наступного тижня

Вже у п’ятницю кілька європейських держав поновлять норми суворого карантину, які діяли навесні. Попри удар по економіці, уряди вдаються до такого кроку. Кажуть – це єдиний спосіб переламати криву інфікувань. Які стрімко ростуть. Так само зростає і кількість тих, кому потрібна шпиталізація. Якщо не зупинити поширення інфекції – місць у лікарнях може забракнути. Лікарі різних країн світу закликають людей не ігнорувати соціальну дистанцію і носити маски. Розлогіше розповість кореспондентка "5 каналу" Нонна Стефанова.

Про важку зиму попереджає німців канцлерка Ангела Меркель. Вже з понеділка Німеччина повертається до суворого карантину, який діяв навесні. Усе, щоб не допустити колапсу у шпиталях. Лише за минулу добу в Німеччині 16 тисяч нових інфікувань.

"Зима буде складною. Попереду чотири довгі важкі місяці. Але вони завершаться. Заходи, яких ми маємо вжити зараз, є прийнятними, необхідними і пропорційними. Ця пандемія – медичний, соціальний, політичний і психологічний тест. Ми зможемо його пройти лише згуртовано і з бажанням обмінюватися думками, прозоро і відкрито", – заявляє Ангела Меркель, канцлерка Німеччини.

З п'ятниці у локдауні і Франція. Виходити з дому можна буде лише за нагальної потреби. Заборонені навіть візити до родичів, не те що до салону краси. Тож останнього дня перед карантином люди біжать до перукарень. Постригтися в салоні не можна буде щонайменше до 1 грудня. Саме стільки діятимуть нові обмеження. Але їх можуть і продовжити, якщо нова кількість інфікованих не почне падати. За минулу добу у Франції зафіксували понад 36 нових випадків інфікувань.

"Я дуже злий на тих людей, які мали б знати про правила карантину – адже пережили уже один локдаун, першу хвилю. А потім не дотримувалися соціальної дистанції. Наш шпиталь заповнений вже на 50 відсотків. А це лише початок нової хвилі коронавірусу", – каже Жером Піно, пульмонолог.

Парламент Іспанії продовжив надзвичайний стан іще на півроку. Це дає більше повноважень у боротьбі з коронавірусом. Регулювати обмеження може влада на місцях. Так, Каталонія уже обмежила пересування громадян. На вихідні заборонено виходити з дому без нагальної потреби. Влада переконана – це допоможе стримати поширення інфекції. За минулу добу в Іспанії понад 19 тисяч нових випадків. Але чимало людей у розпачі.

"Економічна руїна стане ще більшою. Побачимо, куди все це зайде. Якщо невідома природа цього вірусу, то всі ці методи марні. Ми самі не знаємо, що робимо", – вважає жінка.

Рекордна добова кількість інфікованих в Італії. Понад 26 тисяч. Зростає і кількість шпиталізованих.

"Ми всі боїмося подальшого зростання інфекції і погіршення ситуації. Думаємо про це щодня і тому нас дуже обурюють люди, які не носять масок", – говорить Фуріо Колівчіні, лікар.

Польська влада попередила, що кількість інфікованих у Польщі може стрімко зрости наступного тижня. Однією з причин називають масові протести проти майже повної заборони абортів. Навіть коли є патології плоду. Майже тиждень жінки і солідарні з ними чоловіки влаштовують масові акції на вулицях польських міст. Глава уряду просить зупинитися. У Польщі майже 19 тисяч нових випадків інфікування за минулу добу.

А в сусідній Чехії майже 13 тисяч. Там діє комендантська година, закриті культурні та спортивні установи. Суворий карантин можуть іще більше посилити. Вирішальними називають показники інфікувань, які стануть відомими наступного тижня.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Турчинов про підрахунок голосів на виборах: "Україна повертається до часів Януковича"
Наступний матеріал
Кримський дебош "95 кварталу" та операція "Буратіно" – Дмитро Чекалкин у "Гончаренко рулить"
Loading...
Комендантська година, посилення карантину: яка ситуація з COVID-19 у Європі – сюжет

Комендантська година, посилення карантину: яка ситуація з COVID-19 у Європі – сюжет

Пандемія коронавірусу вплинула на точність прогнозів погоди – у чому причина

Пандемія коронавірусу вплинула на точність прогнозів погоди – у чому причина

COVID-19 у Києві: динаміка захворюваності не зменшується

COVID-19 у Києві: динаміка захворюваності не зменшується

В Україні за добу одужала рекордна кількість пацієнтів з COVID-19, але і захворіли понад 7000

В Україні за добу одужала рекордна кількість пацієнтів з COVID-19, але і захворіли понад 7000

У Криму катастрофічна епідеміологічна ситуація щодо захворюваності на COVID-19 – Меджліс

У Криму катастрофічна епідеміологічна ситуація щодо захворюваності на COVID-19 – Меджліс

Закриття шкіл показало низьку ефективність у боротьбі з коронавірусом – ВООЗ

Закриття шкіл показало низьку ефективність у боротьбі з коронавірусом – ВООЗ