Нацбанк витратить на захист від хакерів 5 млн грн
Нацбанк витратить на захист від хакерів 5 млн грн www.autocentre.ua

Заборона 1С стосуватиметься лише державних структур – СБУ

  У наступному фіскальному році компанія 1С не буде допущена до участі в тендерах у держсекторі, а цей фіскальний рік завершується у чинному режимі, заявили в СБУ

  Обмеження на використання 1С стосується державних структур, які мають перейти на новий бухгалтерський продукт з наступного року, заявила представник СБУ Юлія Лапутіна під час "круглого столу" на тему "Нові санкції щодо країни-агресора: що далі?", повідомляє "Укрінформ".

  Лапутіна наголосила: "Принаймні для державних структур ми вважаємо 1С непридатною для користування у майбутньому. Приватного сектору це взагалі не стосується. Ми не можемо впливати на приватний сектор і щось нав'язувати. Можемо лише рекомендувати звернути увагу на те, що дані, які отримуються від ваших бізнес-структур, підприємств тощо обробляються у РФ. В умовах війни я вважаю, що це просто ненормально. Але це ваше право користуватись, чи ні".

  У СБУ заявили, що передбачається, що цей фіскальний рік завершується у чинному режимі, а в наступному фіскальному році компанія 1С не буде допущена до участі в тендерах у державному секторі.

  "У СБУ немає жодних питань до приватного сектору, який діє на законних підставах. З приводу програми 1С, то ніхто ні до кого приходити не буде. Адже ми розуміємо, що це – приватна справа. Що стосується державного сектора, то тут інша ситуація: ми будемо навіть у рамках контррозвідувального забезпечення діяльності державних установ, уникнення загроз з точки зору проникнення до них спецслужб іноземних держав робити все, щоб цього не сталося", - заявила Лапутіна.

  Вона назвала абсурдним твердження про те, що СБУ нібито зможе перевіряти будь-яку приватну компанію через використання продукту 1С.

  У СБУ також наголосили, що правоохоронці не будуть приходити на приватні підприємства та перевіряти, чи встановлена на комп'ютерах бухгалтерська програма 1С, російська компанія-виробник якої потрапила під санкції.

  "Програма 1С є монополістом ринку і вже багато років присутня. Зрозуміло, що дуже незручно буде бізнесу переходити. Багатьом не відомо, як це буде. Але до відома: уся інформація, яка отримується 1С, оновлення програми йде через російські сервери. І йде зворотній зв'язок, і збираються дані, це як big data, яка може бути використана в інтересах підриву економіки, збору даних, підриву окремих галузей окремих секторів економіки нашої держави", – заявили в СБУ.

  Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж ВКонтакте і Одноклассники, а також Яндексу. Варто зазначити, що механізм блокування доступу до російських інформаційних ресурсів в Інтернеті, а саме Yandex, соціальних мереж "ВКонтакте" та "Одноклассники", й заборони використання бухгалтерського програмного продукту 1С доручено відпрацювати Кабінету міністрів України та Службі безпеки за участі Національного банку України.

  Попередній матеріал
  У НБУ повідомили, як виконуватимуть указ Президента про заборону інформресурсів РФ
  Наступний матеріал
  Нові правила щодо лібералізації візового режиму з Україною є початком нової ери – президент ЄП
  Loading...

  Заборона 1С стосуватиметься лише державних структур – СБУ

  Сайт Президента зазнає організованої DDOS-атаки із ресурсів "Яндексу" і "ВКонтакте" – АП

  Указ Президента про блокування "Яндекс", "ВКонтакте" і "Одноклассников" набув чинності