Заборона російських сайтів
Заборона російських сайтів 5.ua

Заборона "Вконтакте" та "1С": чим це загрожує та що сталося – сюжет

Указ Президента набуде чинності з дня його опублікування, а уряд, СБУ та Нацбанк тим часом розробляють шляхи реалізації санкційних заборон

Російські соцмережі "Вконтакті" та "Одноклассники" віднині під забороною. Президент ухвалив указ щодо оновлення санкційного списку. Також обмеження торкнулися компаній "Mail.ru", "Яндекс", "1С", "Лабораторія Касперського", "Doctor Web" та низки банків та компаній-перевізників Російської Федерації. У РНБО наголосили, що рішення Радбезу вже введене в дію, тож тепер СБУ, Кабмін та Нацбанк мають розробити відповідні механізми виконання рішення. Про це нагадує "5 канал".

Як відомо, президентський указ забороняє відтепер діяльність цих та інших російських сайтів у вітчизняному інформпросторі.

До "чорного списку" Рада нацбезпеки та оборони вписала півсотні юридичних та більше тисячі фізичних осіб, яким загрожують санкції, в разі якщо спливуть на вітчизняному ринку. Рішення України заборонити соцмережі "Вконтакте " і "Mail.ru" вже назвали політичним. Мовляв, від санкцій постраждають мільйони українських користувачів мереж. Натомість, експерти вважають це рішення правильним.

"У принципі, аудиторію переведуть на більш зрозумілі і лояльні сайти – Facebook, Twitter", – каже Василь Самохвалов.

За офіційним документом, тепер не лише російські сайти мають піти з України, а й вітчизняні провайдери мають заборонити українцям "ходити, приміром в "Однокласники". Але поки що принаймні законотворці так і не зрозуміли, що загрожує надавачам Інтернет-послуг, якщо ті таки лишать якісь шпарини.

"Для того, щоб висувати якісь претензії провайдерам, у держави мають бути якісь юридичні інструменти, які зобов'язують їх це робити", – зазначає Василь Самохвалов.

Шокована і компанія "1С". Вона теж у списку заборонених, але чому – не розуміє. Представники компанії запевняють, що використання їхніх програмних продуктів повністю відповідає  українському законодавству.

"Підстав ніяких немає. Запитів нам ніхто не надсилав. Дуже сильно сподіваємося, що некомпетентність якихось фахівців у державній сфері не повинна стати диверсією у сфері економіки", – коментує ситуацію представник компанії "1С". 

То як регулюватиметься це непросте питання – дивіться в сюжеті:

Указ Президента набуде чинності з дня його опублікування, а уряд, СБУ та Нацбанк тим часом розробляють шляхи реалізації санкційних заборон.

Анна Мірошниченко, Світлана Рябошапка, та Євгенія Подобна, "5 канал"

Попередній матеріал
"Підійшли з боку річки та вдарили по ЗСУ": Як українські бійці відповіли ворожим ДРГ
Наступний матеріал
Слободян розповів, що відбувається на адмінмежі з Кримом
Теги:
Loading...

Президент на своїй сторінці "ВКонтакте" прокоментував заборону російських сайтів в Україні

Експерт про заборону російських сервісів: 1С сприяє витоку інформації про економіку України

У "ВКонтакте" й "Однокласниках" спецслужби РФ ведуть гібридну війну проти населення України – СБУ