Заборона "Вконтакте"
Заборона "Вконтакте" http://alau.kz

Обмежити доступ до Інтернет-ресурсів в Україні можна винятково через суд – Чаплига

Наразі правових засад для блокування окремих сайтів в Україні немає, стверджує експерт

Обмежити доступ до Інтернет-ресурсів в Україні можна винятково через суд. Іншої процедури не існує. Запевняє в цьому представник офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига, передає "5 канал". 

За словами Чаплиги, можливості заблокувати сайти не дає чинне українське законодавство. Тож або суд, або вносити зміни до Конституції.

"Ніяких правових засад для того, щоб здійснити блокування сайтів в Україні, наразі не існує. Це потребує законодавчого врегулювання. Єдиний спосіб обмежити доступ до веб-ресурсів – через рішення суду", – заявив представник офісу Уповноваженого ВР з прав людини.

Він також наголосив: "Насправді незрозуміло, як будуть реалізовувати це провайдери, оскільки немає рішення суду. Змін у законодавстві, які б дозволяли таким чином приймати рішення щодо блокування ресурсів, не внесено. Крім того, в указі чітко вказані адреси веб-адреси, і виникає питання, як бути з мобільними додатками, які заходять зовсім через інші адреси". 

Нагадаємо, відповідно до указу Президента, в Україні мають заблокувати "Яндекс", "Вконтакте", "Одноклассники", 1С, "Мейл.ру", "Касперський".

Окремо варто відзначити заборону доступу до порталу "Кинопоиск", який задується як один з сервісів компанії "Яндекс". Станом на 14 годину вівторка, 16 травня, усі перелічені сервіси в Україні досі доступні і працюють.

Згодом у РНБО розповіли, кому доручено заблокувати відповідні Інтернет-ресурси.

Попередній матеріал
Брифінг секретаря РНБО Олександра Турчинова – відео
Наступний матеріал
Турчинов закликав провайдерів вже сьогодні "натхненно" блокувати санкційні web-сервіси РФ
Loading...

Президент на своїй сторінці "ВКонтакте" прокоментував заборону російських сайтів в Україні

В Україні заблокують "Яндекс", "ВКонтакте", "Одноклассники", 1С, "Мейл.ру", "Касперський" – указ Президента

Соцмережа "Вконтакті" встановила новий рекорд в Україні