Олена Зеркаль
Олена Зеркаль 5 канал

Виконання "Газпромом" рішення Стокгольмського арбітражу дійсно стосується кожного з нас – Зеркаль

  Читайте по-русски
  Українців не повинні лякати газові перемовини щодо транзиту палива, наголосила Зеркаль

  Газові переговори України з Росією, де йдеться лише про технічні питання транзиту палива, не мають бути великим подразником для суспільства, на відміну від способу виконання Росією рішення Стокгольмського арбітражу. Про це в коментарі "Укрінформу" заявила ексзаступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

  "Двосторонні перемовини (між Україною і Росією – ред.) відбуваються винятково для того, щоб обговорити технічні деталі, ніяких політичних домовленостей там немає. Та зустріч, яка пройшла наприкінці листопада, стосувалося технічних перемовин щодо так званого Іnterconnector agreement – договору по з'єднанню систем. Це технічний документ, він складається з понад 140 сторінок, і нарешті ми отримали від росіян їхні зауваження чи пропозиції на 20 сторінках. Тобто це процес, який зазвичай відбувається між компаніями, які прагнуть укласти договори", – сказала Зеркаль.

  Стосовно участі в цьому процесі європейської сторони, дипломат зазначила, що Європейська комісія з нього не виходить.

  За словами Зеркаль, європейські партнери заохочували Україну і Росію до двосторонніх контактів для обговорення технічних деталей. Вона пояснила, що Європейська комісія не має власного досвіду укладання таких двосторонніх договорів, це питання більшою мірою стосується компаній.

  Зеркаль назвала такі переговори звичайною практикою обговорення технічних деталей. Водночас вона констатувала, що в українсько-російських газових питаннях завжди присутній елемент недовіри.

  "Але недовіра найперше стосується дуже чутливих питань. Коли іде мова про технічну угоду, в якій прописуються параметри, то, я думаю, що це не має бути великим подразником для суспільства. А вже що стосується питань того, як буде виконано рішення Стокгольмського арбітражу, то це дійсно стосується кожного з нас, бо ми є платниками податків, ми також сплачуємо комунальні послуги і для нас, думаю, втрата будь-яких державних коштів буде відчутною", – резюмувала ексзаступниця міністра закордонних справ.

  Зазначимо, термін дії чинного контракту на транзит російського газу спливає 1 січня 2020 року.

  Нагадаємо, 6 грудня "Нафтогаз-Україна" завершив черговий раунд переговорів з "Газпромом" у контексті тристоронніх переговорів щодо транзиту газу. "Нафтогаз" на цих переговорах заявив, що готовий відкликати свої позовні вимоги в новому арбітражі, однак назвав свої вимоги.
  Попередній матеріал
  У столичному метро можливі зміни в роботі
  Наступний матеріал
  ДБР провело обшуки в екснардепа Микитася у справі про відмивання грошей – що відомо
  Loading...

  "Нафтогаз" і "Газпром" завершили раунд переговорів: Україна назвала умови, за яких готова відкликати нові позовні вимоги

  Газові переговори у Відні відбуваються на рівні технічних представників – джерело

  Геращенко: Змішати "нормандський формат" із газовими переговорами – це загроза нацбезпеці України

  Ердоган повідомив, коли запустять газопровід "Турецький потік"

  Тристоронні газові переговори: міністр назвав ймовірну дату наступного раунду

  Зеленський не виключає, що на "нормандській зустрічі" йтиметься про транзит газу