укренерго
укренерго ukrenergo.energy.gov.ua

ЄБРР дає "Укренерго" 149 млн євро: для чого і на яких умовах

  Читайте по-русски
  Планується реконструювати 12 підстанцій у Західному, Північному, Центральному та Південному регіонах
  Європейський банк реконструкції та розвитку виділив ПрАТ "Укренерго" 149 млн євро під державні гарантії для реалізації проєкту "Модернізація мережі електропередачі Укренерго". Про це повідомляє пресслужба Укренерго.

  "ПрАТ "Укренерго" підписало кредитну угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку на суму 149 млн євро під державні гарантії, ухвалені Міністерством фінансів та НКРЕКП. Позика розрахована на 15 років із пільговим періодом погашення 4,5 роки. Ці кошти компанія планує спрямувати для реалізації проєкту "Модернізація мережі електропередачі Укренерго", – зазначено в повідомленні.

  Зокрема, планується реконструювати 12 підстанцій у Західному, Північному, Центральному та Південному регіонах. А саме – буде впроваджено автоматизовану систему керування технологічними процесами на підстанціях (АСКТП).

  Йдеться про реконструкцію підстанцій 750 кВ "Західноукраїнська", 400 кВ "Мукачево", 330 кВ "Яворів", 330 кВ "Львів південна", 330 кВ "Нововолинськ", 330 кВ "Грабів", 750 кВ "Донбаська", 330 кВ "Миргород", 330 кВ "Куп’янськ", 330 кВ "Миколаївська", 330 кВ "Трихати", 330 кВ "Лісова".

  Планується також замінити 26 трансформаторів з одночасним переходом на сучасні схеми розподільчих пристроїв.

  Вказаний комплекс заходів значно підвищить ефективність та надійність системи передачі та дозволить керувати обладнанням підстанцій дистанційно. Орієнтовний термін завершення проєкту – 2024 рік.

  Цей проєкт – складова Комплексної програми автоматизації підстанцій Укренерго, яка затверджена Міненерговугілля у січні 2018 року, фінансування якої здійснюватиметься також за підтримки Європейського інвестиційного банку, Світового банку та кредитної установи для відбудови KfW.

  Як раніше повідомляв "5.UA", НАК "Нафтогаз України" має запасний план на випадок, якщо перемовини з Газпромом щодо транзиту газу будуть невдалими.

  Попередній матеріал
  "ЄС" і "Голос" у лідерах: соціологи назвали партію, в якій найбільш освічений електорат
  Наступний матеріал
  "Злість роз'їдає від безсилля": ув'язнений в РФ Балух поділився своїми почуттями в листі до активістки
  Loading...

  "Нафтогаз" зацікавлений у контракті з "Газпромом", але має власний план Б – Коболєв

  Уряд встановив обмеження на вартість опалення та гарячої води: що відомо

  В Україні впроваджуватимуть малі модульні ядерні реактори

  Зрив запуску енергетичного ринку в Україні вигідний тільки Коломойському – пояснення від економіста

  Зеленський виступив проти будівництва "Північного потоку-2"

  Брифінг секретаря РНБО Данилюка за результатами наради з питань енергетичної безпеки – відео