"Нафтогаз"
"Нафтогаз" Інформатор

Верховна Рада відокремить газотранспортну систему від "Нафтогазу" – законопроєкт

  Читайте по-русски
  Без ухвалення цього закону не буде сертифікації оператора газотранспортної системи і не буде незалежного оператора, зазначив нардеп Жупанін

  Верховна Рада ухвалила закон про відокремлення газотранспортної системи України від НАК "Нафтогаз України", при цьому ГТС, як і раніше, залишиться у власності держави. Про це повідомляє УНІАН.

  За відповідний законопроєкт №2239-1 проголосував 341 народний депутат при необхідних 226 голосах.

  Голова комітету з питань енергетики Андрій Герус повідомив, що метою закону є виконання зобов'язань України з відокремлення діяльності з транспортування природного газу, електроенергії та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи, оператора системи передачі, згідно з Протоколом про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, а також з урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  "Проектом закону передбачається внесення змін до 10-ти законів України. Під час підготовки законопроєкту до другого читання надійшло 169 пропозицій від народних депутатів", – сказав Герус.

  18 жовтня парламент ухвалив законопроєкт про відокремлення ГТС від "Нафтогазу" в першому читанні. Тоді член комітету ВР з питань енергетики Андрій Жупанін зазначив, що документ пропонує створити незалежного оператора ГТС за затвердженою моделлю ISO (Independent System Operator). За його словами, Фонд держмайна передасть ГТС на правах господарського відання до держкомпанії, яку створять на базі компанії "Магістральні газопроводи України" і підпорядкують Мінфіну. При цьому Кабмін збереже повноваження ухвалювати найважливіші рішення щодо діяльності оператора ГТС.

  Жупанін зазначив, що без ухвалення цього закону не буде сертифікації оператора газотранспортної системи і не буде незалежного оператора.

  Передбачається, що ефективне відокремлення стане запорукою формування незалежного й сертифікованого за європейськими вимогами оператора української газотранспортної системи. Існування та робота такого оператора дозволить посилити позиції та роль України в переговорному процесі з Росією про продовження транзиту й збереження української ГТС із 2020 року.

  Нагадаємо, із 1 січня 2020 року в Україні зміниться формула розрахунку ціни на газ для населення. Вона визначатиметься "як середнє арифметичне за ціною для промисловості", кажуть у ТОВ "Газопостачальна компанія".

  Попередній матеріал
  Boeing зняв із польотів пів сотні літаків – знайдено поломку
  Наступний матеріал
  В Україні затвердили держстандарти для велоінфраструктури
  Loading...

  Постачання газу в ОРДЛО: "Нафтогаз" поставив крапку в цьому питанні

  Прем'єр-міністр Гончарук двічі за день посварився зі "слугами народу": яка причина – включення

  В Україні подешевшає газ для населення – на скільки саме

  "Нафтогаз", "Укрзалізниця" й "Укрпошта" проведуть аудит майна, решту продадуть через ProZorro – Кабмін

  До енергонезалежної зими готові: Коболєв назвав обсяг газу в запасах сховища України

  Мільярд на зарплати шахтарям та призначення аудиту: уряд провів позачергове засідання