5.ua

Уряд Франції виділить кошти на вивчення розвитку відновлювальної енергетики в Чорнобилі

За словами міністра екології та природних ресурсів України, Чорнобиль становить великий інтерес для світового наукового співтовариства, і сьогодні державою зняті всі обмеження щодо проведення наукових досліджень у зоні відчуження вченими з інших країн

Уряд Франції виділить кошти на проведення першого техніко-економічного обґрунтування щодо вивчення можливостей розвитку відновлювальної енергетики в зоні відчуження. Такі дії стануть важливим інструментом для залучення інвестицій. Про це міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив під час зустрічі з делегацією Сенату Французької Республіки, повідомляє прес-служба уряду.

Відомо, що у зустрічі взяли участь голова групи дружби Франція–Україна Сенату Французької Республіки Ерве Море та інші представники Сенату.

"Була підтримана наша ініціатива використати інфраструктурний потенціал зони відчуження для побудови нових об’єктів, які працюватимуть на користь українського суспільства. Підтвердження цього – рішення про проведення науково-технічного дослідження. І я дякую уряду Франції за підтримку проектів, спрямованих на розвиток відновлювальної енергетики в Україні. Ми відкриті та готові до співпраці", – сказав Семерак.

Міністр нагадав, що Україна вже має досвід успішної співпраці з Францією в зоні відчуження. Саме французька компанія "Новарка" спільно з українськими підрядниками реалізувала побудову нового безпечного конфайнменту над 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Сторони також обговорили можливість обміну досвідом між французькими та українськими фахівцями-енергетиками.

Остап Семерак відзначив, що на останньому засіданні Асамблеї донорів Чорнобильського фонду "Укриття" всі країни-донори та ЄБРР високо і позитивно оцінили ті процеси, які спрямовані на перетворення зони відчуження на екологічно безпечну територію.

Окрім цього, міністр зауважив, що Чорнобиль нині становить великий інтерес для світового наукового співтовариства, тому Україна зняла всі обмеження щодо проведення наукових досліджень у зоні відчуження вченими з інших країн.

Насамкінець Семерак додав, що французькі парламентарі стурбовані і негативними екологічними наслідками бойових дій на Сході, тому повністю підтримали запровадження екологічного моніторингу на цих територіях за участю міжнародних експертів.

Дипломатія в картинках: яким був візит Порошенка до Франції – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Грібаускайте про навчання "Захід-2017": Ми готові, як ніколи раніше
Наступний матеріал
Королева бурлеску та оскароносна актриса красувались у вишиванках українського дизайнера

ЄС виділить Україні €100 млн для наповнення Фонду енергоефективності

В Україну прибуло понад 60 тис. тонн вугілля зі США: усе, що відомо

Гройсман розповів про головні кроки до встановлення миру на Донбасі

Зустріч Володимира Гройсмана з Ерве Мореєм - завершено

Французькі сенатори вперше відвідають Донбас і ознайомляться з безпековою ситуацією на сході – Геращенко

"Російському паливу – ні": Стало відомо, скільки вугілля США поставить Україні