twitter.com

Грібаускайте про навчання "Захід-2017": Ми готові, як ніколи раніше

  Литва краще підготовлена, ніж у 2009 і 2013 роках, і в країни тепер є більше інструментів для оборони, наголосила президент Даля Грібаускайте

  Литва підготувалася до військових російсько-білоруських навчань "Захід-2017" краще, ніж будь-коли. Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте, повідомляє Delfi.

  "Хочу порадіти, що ми підготувалися набагато краще, ніж під час навчань "Захід" в 2009 і 2013 роках. Зараз ми і самі краще підготовлені: у нас є більше інструментів для відлякування та оборони на нашій території, нам також допомагають наші партнери, наші друзі з НАТО – більше бачити, більше чути і більше знати", – сказала Грібаускайте.

  Вона також звернула увагу, що навчання вже проходять, хоча офіційно вони почнуться тільки сьогодні.

  "По-перше, хочу сказати, що навчання "Захід" вже проходять, думаю близько місяця. Ми бачили, як концентрують дедалі більше військ, як йде підготовка. Отже, не варто концентруватися на 14-20 вересня, оскільки це так звана активна фаза, а насправді це VIP-ова частина, коли приїжджають гості, проходять показові навчання. Тому і перед цим терміном і після активність підвищена", – зазначила Грібаускайте.

  "Захід-2017", спільні стратегічні навчання армій РФ і Білорусі, пройдуть з 14 по 20 вересня. Військові РФ почали прибувати в Білорусь наприкінці липня. Офіційно заявлено участь до 13 тисяч військових, неофіційні дані говорять про значно більше угруповання військ – до 100 тисяч осіб. Навчання пройдуть у два етапи – на території РФ і на семи полігонах у Білорусі.

  Попередній матеріал
  Гройсман розповів, чи зростуть податки наступного року
  Наступний матеріал
  Уряд Франції виділить кошти на вивчення розвитку відновлювальної енергетики в Чорнобилі