5.ua

Мистецтвом розповісти про трагедію: на Київщині відбудеться перший арт-фестиваль, присвячений Чорнобилю

Усі кошти від фестивалю будуть передані на допомогу жителям Чорнобильської зони, які попри всі заборони, повернулися до своїх домівок

У місті Славутичі, що на Київщині, відбудеться перший фестиваль "CHERNOBYLING". Фестиваль триватиме з 30 серпня по 1 вересня, про це "Укрінформу" повідомили організатори фестивалю.

За словами організаторів, перший арт-фестиваль "CHERNOBYLING" має на меті згуртувати людей, небайдужих до історії зони відчуження, а також об'єднати світову спільноту у дослідженні теми Чорнобиля і його історії. За допомогою музики, мистецтва та різних форм активності фестиваль розповість про катастрофу і водночас дасть можливість глянути на неї з іншого боку.

Зазначено, що основними напрямками фестивалю стане геокешинг – туристична гра із застосуванням супутникових навігаційних систем; урбекс – індустріальний туризм, відвідання, дослідження і вивчення покинутих будівель і міст; а також різні види мистецтва – фото, музика.

За три дні фестивалю відвідувачі зможуть послухати лекції учасників ліквідації і свідків аварії на ЧАЕС, поїхати на унікальну екскурсію найцікавішими місцями зони відчуження міста Прип'ять.

Відомо, що організаторами заходу є Славутицька міська рада, Асоціація туроператорів у Чорнобилі, Національний музей Чорнобиля в Києві. Окрім цього, запрошено з-за кордону та з України відомих вуличних художників (NeSpoon, Poland), фотографів (Тьєррі Ванхуйссе, Бельгія), геокешерів (Маріан Хекско, Чехія), дослідників урбаністичних та індустріальних об'єктів (Влад Вознюк, Україна).

Усі кошти від фестивалю будуть передані на допомогу жителям Чорнобильської зони, які, незважаючи на всі заборони, повернулися до своїх домівок.

Як повідомляв 5.UA, в Чорнобилі запрацював перший костел для туристів. Його відкрили на базі колишнього гуртожитку. Хостел розрахований на 100 місць для короткострокового проживання туристів зони відчуження.

У Києві відбувається масштабний фестиваль комік-кон – фото

Попередній матеріал
В Миколаєві сотня обшуків: депутатів "Опоблоку" підозрюють у контрабанді з АТО
Наступний матеріал
Волкер запевнив, що США проти "замороження" питання Криму
Loading...

Частину споруд ЧАЕС здадуть в оренду на 49 років

"Другий після Ріо": У Лондоні проходить найвідоміший карнавал Європи

Пивний кухоль, намети, поліція: як Німеччина готується до "Октоберфесту"

В Україні презентували писанку на висоті понад 1,5 тис. м

Птахи, будівлі, метелики та дракон: стартував міжнародний фестиваль повітряних зміїв

На фестивалі культур світу Росія виставила українське та польське пиво – ЗМІ