ПриватБанк
ПриватБанк politeka.net

Третє рішення на користь Коломойського: суд визнав недійсною поруку олігарха щодо "ПриватБанку"

  Читайте по-русски
  НБУ має намір оскаржити рішення в апеляційній інстанції, але при цьому вказує на негативну тенденцію у справах по "ПриватБанку"

  Печерський райсуд Києва 20 квітня 2019 року визнав недійсним договір про особисте поручительство Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування, які були видані "ПриватБанку" до входження держави в капітал. Про це повідомила прес-служба НБУ.

  У 2015 році Коломойський, будучи співвласником "ПриватБанку", уклав з Національним банком договори особистого поручительства про погашення п'яти кредитів рефінансування "ПриватБанку", отриманих за 2008-2014 роки. Фактично, він взяв на себе особисті зобов'язання щодо погашення заборгованості банку перед НБУ, яка на сьогодні становить 9,2 млрд грн.

  У вересні 2017 року, вже після націоналізації "ПриватБанку", Коломойський звернувся до суду з вимогою розірвати договори поруки, і Печерський суд задовольнив позов.

  НБУ має намір оскаржити рішення в апеляційній інстанції, але при цьому вказує на негативну тенденцію у справах щодо "ПриватБанку". Додамо, що це вже третє судове рішення не на користь держави за останні три дні.

  "Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності України в майбутньому. Це рішення суду також ускладнює захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками "ПриватБанку", – заявив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку України Віктор Григорчук.

  Як повідомляв 5.UA, 18 квітня суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку"

  Нагадаємо, в грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію держава витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а 2 квітня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжили сьогодні, 18 квітня, в закритому режимі. Додамо, що колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу. 

  Попередній матеріал
  Порошенко підписав указ про європейську та євроатлантичну інтеграцію України
  Наступний матеріал
  В Україні стартував ІІ тур президентських виборів
  Loading...