Діловий етикет
Діловий етикет Depositphotos

Що треба знати малим підприємцям і як покращити для них "бізнес-клімат" в Україні

Малий бізнес є стержнем української економіки, бо генерує п'яту частину ВВП України

За статистикою, в рамках суб'єктів підприємства, 96% належить до малого бізнесу. Малий бізнес – це компанії, які торгують у межах одного-двох мільйонів гривень. Вище – то вже середній і великий. А третина українців працює на малий бізнес. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" директор Easy business Андрій Шпаков. 

Він також розповів, які нині умови для ведення малого бізнесу: "Щодо податкового законодавства, я б сказав, що й щодо мікорокомпаній, і щодо малих компаній досить гнучка зараз податкова система. В тебе є три варіанти, щоб вибрати, яку податкову систему ти собі обираєш. Наприклад, єдина податкова система, ти платиш якийсь фіксований процент від своєї виручки чи платиш фіксовано 200 гривень на місяць, але в тебе поріг – не більше ніж мільйон гривень ти маєш заробити. І з зарплатами інша ситуація. Ми розуміємо, що мало не половина – це "грязна зарплата, для того, щоб вийти на "чисту", підприємець має заплатити 40% умовно, щоб відбілити всю свою роботу, взяти затрати на свій бізнес і легально працевлаштовувати своїх співробітників. Щодо загального законодавства та оподаткування – тут доволі гнучко і є варіанти. Тут я не буду сильно критикувати, але щодо оподаткування співробітників – проблема існує".

Він також зауважив: "Бачили багато спроб з Мінфіну. Робота ведеться, тому позитивна динаміка є, але на це потрібні час і політична воля".

Своєю чергою експерт з міжнародних питань центру "Київстратпро" Тарас Семенюк розповів, що для України болючим питанням є "тіньова економіка". "Я також переконаний, що неможливо це зробити за один-два дні. Це і питання податків, і питання дерегуляції, і питання боротьби з корупцією, незалежні суди. І ці фактори, де не допрацьовує реформа, відповідно, десь стримує бізнес далі перебувати в тіні. Однак я переконаний, що початок був закладений у 2014 році і динаміка відчувається. Хочеться, щоб вона була швидшою. Як приклад – Польща, яка дуже швидко цю динаміку пройшла і є найбільш прогресуючою економікою в ЄС…".

Він також додав, що треба вести мову про політичну волю тих, хто ці зміни може реалізовувати. Наприклад, Верховна Рада, яка своїми голосуваннями може спростити введення бізнесу. Семенюк також сказав, що потрібно більше захищати бізнес від рейдерських атак.

А на запитання, чому дедалі більше українців стають трудовими мігрантами, він зауважив, що не потрібно панікувати щодо цього: "Я б не демонізував трудових мігрантів. Українці їдуть у Польщу на сезонні роботи чому? Бо поляки їдуть в інші країни на ці самі роботи. Відповідно, є вільна ніша і українці їдуть туди, заробляють гроші і повертаються… Тому міграція за кордон, особливо до Польщі – це є тимчасова річ".

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": політик, інженер і дипломат Орест Климпуш в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Пленарне засідання ВР, де розглянуть передачу ДПСУ земель для облаштування кордону з Росією – відео
Loading...

"Ми п'ємо воду, розбавлену відходами з автомийок": як річка Дніпро стає таблицею Менделєєва

У Мінекономрозвитку відзвітували про найприбутковіші держкомпанії

ЗМІ: Себастіан Курц збирається до Росії – про що говоритимуть із Путіним

В "Укрзалізниці" розповіли, коли планують відновити легендарний потяг Київ – Берлін

КСУ отримав від Ради законопроект про зміни до Конституції щодо курсу в ЄС і НАТО

Потяг "чотирьох столиць" вирушив у перший рейс