Вартість квитків, комплектація вагонів, плани розвитку: детально про потяг "чотирьох столиць"

Потяг "чотирьох столиць" 5 канал
Перший рейс зі столичного залізничного вокзалу пішов заповненим на 50%. Залізничники кажуть, що для міжнародного напрямку це нормально. Але припускають, що наступного року, за можливості, – таки знизять тариф

Чотири столиці за 19 годин. Із Києва рушив новий потяг у напрямку країн Балтії. За маршрутом Мінськ – Вільнюс – Рига поїзд курсуватиме раз на тиждень.

На новому потязі – оновлений логотип "Укрзалізниці". Його, як і цей потяг, у Європі побачать уперше. Селфі на його тлі робить сам керівник УЗ. І сам би, каже, зараз рушив у бік Балтії – та робота не відпускає.

"Коли час буде. Я б із задоволенням сьогодні поїхав на потязі та хоча б два дні відпочив, але маю ще завтра і післязавтра працювати", – зізнається Євген Кравцов.

Потяг "чотирьох столиць"
Потяг "чотирьох столиць"5 канал

Потяг рушатиме з Києва раз на тиждень по обіді. Майже опівночі (23:35) він уже буде у Мінську. Близько 5-ї ранку (04:25) – у Вільнюсі. І о 9:06 прибуде в Ригу. За 19 годин цей потяг може побувати у чотирьох столицях Європи. 10 вагонів, 9 купе і один – СВ. Причому, купе розділили – окремо їхатимуть чоловіки і жінки.

Щоправда, такий розподіл буде лише в одному вагоні, додають провідники. Потяг – не новий. Усі вагони відремонтовані за 9 млн грн. Всередині – кондиціонер і кнопки виклику провідників. Як експеримент у вагонах поприбирали традиційні килими. Перекус – у провідника. За гроші – вафлі, горішки, сухарики, мінеральна або солодка вода.

За місяць від старту продажу квитків – потяг заповнено на 55%. В "Укрзалізниці" – задоволені. Мовляв, рентабельним міжнародний напрямок вважається навіть тоді, коли потяг заповнений пасажирами на 30%. По цінах – картина така.

Потяг "чотирьох столиць"
Потяг "чотирьох столиць"5 канал

Якщо порівняти з літаком, то приміром до Мінська можна долетіти за годину – десь за 2 тис. грн. Майже те саме, що і цим потягом. Але ж якщо купувати авіаквитки заздалегідь – взагалі можна злітати й за 1 тис. грн. Утім, в "Укрзалізниці" запевняють, переваги поїздки потягом – є. І відпочити в дорозі можна, і не витрачати гроші на готель. І відразу обіцяють – оцінять пасажиропотік нового потяга і, можливо, переглянуть тарифи.

"На жаль, ми не можемо відпрацювати вартість самостійно, бо вона дуже залежить від наших колег з європейської спільноти. Ми плануємо показати його наповненість, ефективність нашим колегам до кінця року і після цього провести перемовини щодо зниження вартості", – пояснює в.о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця".

Крім зниження вартості, залізничники обіцяють подовжити маршрут поїзда до Таллінна. Нині ведуть переговори.

Потяг "чотирьох столиць"
Потяг "чотирьох столиць"5 канал

Анна Мірошниченко, "5 канал"

В "Укрзалізниці" продемонстрували меню повноцінного харчування в поїздах – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Угорщина, Італія, Швейцарія і Франція: як український музикант приворожує своєю музикою
Наступний матеріал
"Інтернати – це страшний пам'ятник "совку": як батько 36-ти дітей на власному прикладі допомагає людям з усиновленням
Loading...