Санкції проти Росії
Санкції проти Росії dt.ua

Санкції проти IT-сервісів РФ стосуються не програмних продуктів, а фізичних та юридичних осіб – РНБО

  У РНБО припускають, що російське програмне забезпечення насамперед надає можливість потенційного несанкціонованого доступу

  Санкції, запроваджені рішенням РНБО проти російських IT-сервісів, стосуються не програмних продуктів, а фізичних або юридичних осіб. Про це повідомив сьогодні, 17 травня 2017 року, керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату РНБО Валентин Петров під час круглого столу "Нові санкції щодо країни-агресора: що далі?" в Києві.

  "Якщо ми говоримо про IT-сферу, то йдеться про розробників, поширювачів, фірми, що надають підтримку, пов'язані з IT-індустрією", – зазначив він.

  Петров при цьому нагадав, що коли тривало розслідування атак на фінансовий сектор, які відбулися у грудні минулого року, виявилося, що більшість уражених машин мала російське програмне забезпечення.

  "Ми припускаємо, що російське ПЗ насамперед надає можливість потенційного несанкціонованого доступу до інформації, можливість завдання шкоди інформації. Крім того, третій-четвертий рік йде неоголошена війна, ми не можемо собі дозволити фінансувати за рахунок державного бюджету країну агресора. Така логіка лежала в основі рішення РНБО", – сказав Петров.

  Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти соціальних мереж "ВКонтакте" та "Одноклассники", а також компаній "Мейл.ру", "Яндекс" та їх сервісів. Доступ до всіх сервісів "Яндекса" та Mail.ru заборонено на три роки. Крім того, в списку розробники ПЗ – ДП "Єврософтпром" і ТОВ "Скайлайн Софтвер", ТОВ "Софтлайн Груп Україна", ТОВ "НВО "ЕДД", ТОВ "Оптима-Україна", три компанії, пов'язані з "Енвіжн-Україна", а також ТОВ "Сапран Україна", ТОВ "Монт УА".

  Попередній матеріал
  "ЗА ЧАЙ.COM": лідер гурту Ot Vinta! і талановитий карикатурист Юрій Журавель в ефірі "5 каналу"
  Наступний матеріал
  Полторак анонсував низку рішень для повернення окупованих Криму та Донбасу
  Loading...

  Які покарання загрожують провайдерам за відмову блокувати сайти РФ – у Нацкомісії зі зв'язку пояснили

  Пошук, таксі, "Кинопоиск": що перестане працювати в Україні із блокуванням "Яндексу"

  У РНБО розповіли, кому доручено заблокувати "Яндекс", "ВКонтакте", "Одноклассники" та програму 1С

  Кожен з мобільних додатків технічно може стежити за вами – Інтернет асоціація України

  Чи вдасться владі відлучити мільйони громадян від ворожих соцмереж – "Час. Підсумки дня"

  Турчинов розповів, хто став ініціатором блокування "Яндекс"