Північний потік-2
Північний потік-2 Фото gazprom.com

"Північний потік-2" стане непотрібним": журналіст пояснив, що відбувається з економічним фоном Росії

Читайте по-русски
На газовому ринку Європи з часом пряму конкуренцію Росії складуть Сполучені Штати

Журналіст-міжнародник Олександр Демченко каже, що за останні кілька років значно змінилася ситуація в російській економіці і йдеться не про санкції.

"Ситуація з газом і Європою – Росія будує "Північний потік-2", американці ж нещодавно провели першу енергетичну зустріч спільно з європейцями, де вони домовилися про збільшення постачання скрапленого газу зі США. За останні 1,5 року американці почали постачати на 272% більше, ніж постачали раніше і стали третіми постачальниками в Європі. До 2020 року вони хочуть збільшити об'єми поставок газу до 113 млрд метрів кубічних газу. Частка Росії на ринку – 200 мільярдів. В подальшому американці хочуть, щоб їхня частка збільшилася вдвічі, тобто вони йтимуть плече до плеча. Що це означає на практиці – ціна газу для Європи зменшиться, тому що там ринок газу зайнятий повністю, конкуренція збільшиться, російського газу стане менше. І "Північний потік-2" стає не просто політичним – він стає просто непотрібним проектом. На це потрібен час. Тобто газовий ринок Європи закривається", – пояснив журналіст в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі".

Демченко продовжує: "Прямі китайські інвестиції в економіку РФ – 114 млрд дол. 2% лише вони витратили на далекий схід Росії. Це означає, що відновлення економічного буму, про який мріяла РФ не відбувається".

Журналіст згадав про ще одну сферу бюджету – оборонку РФ.

"За 4 роки ситуація з постачанням зброї на ринки Індії, Пакистану і близькосхідних країн змінилася – там з'явилися інші постачальники. Частка продажів з Росії зменшилася на 13% за рік. За 4 роки на 17% впали", – зазначає Демченко.

Він додає, що Російська Федерація не має що продавати, бо в неї немає високотехнологічного сучасного озброєння.

"І от ми опиняємося в ситуації, де Росії потрібно отримувати якийсь зиск – за рахунок кого і чого? За рахунок України. У цьому й небезпека", – зазначив Демченко.

Повний запис програми дивіться тут:

Попередній матеріал
Юрій Бірюков у програмі "Інформаційний вечір" – завершено
Наступний матеріал
Унікальну реліквію ХІІІ століття знайшли на Львівщині
Loading...

Голова МЗС Польщі: "Північний потік - 2" вбиває Україну

"Північний потік-2" дасть Росії можливість перетворити Україну на "друге Алеппо" – Луценко

Усі виплати "Газпрому" від Nord Stream "заморожено" – рішення суду Швейцарії

Україна має готуватися до моменту, коли "Північний потік-2" буде запущено – посол

Nord Stream на ремонті: Росія збільшила транзит через українські ГТС

Європа закриває очі на Антимонопольне законодавство – експерт про "Північний потік-2"