Гонтарева
Гонтарева obozrevatel.com

Після рішення Лондонського суду "депозити" Суркісів у "ПриватБанку" мають зацікавити правоохоронців інших країн – Гонтарева

  Читайте по-русски
  Гонтарева наголосила, що вона виграла суд за всіма пунктами її претензії

  Ексголова Нацбанку України Валерія Гонтарева вважає, що після ухвали Лондонського суду на її користь у справі "ПриватБанку", правоохоронці інших держав можуть розслідувати історію з "депозитами" братів Суркісів у "ПриватБанку". Про це пише "НВ Бізнес".

  "Тепер, коли весь світ знає про ці так звані "депозити", я думаю, що правоохоронні органи інших країн тепер розглянуть цю історію реального відмивання грошей", – сказала Гонтарева.

  Гонтарева наголосила, що вона виграла суд за всіма пунктами її претензії:

  "Я виграла The High Court of Justice у Суркісів за всіма пунктами їхніх претензій ... Я резидент Великої Британії і я не заперечувала юрисдикцію, як це намагаються піднести адвокати Суркіса. Так що повну і безсовісну брехню Суркісів і їхніх юристів суд визнав безпідставною".

  "Суркіси, напевно, в наступному міжнародному суді будуть розповідати, що вони не мають стосунку до цих "депозитів", – припускає ексголова НБУ.

  Як повідомляв 5.UA, "ПриватБанк" перейшов у державну власність у грудні 2016 року у зв'язку з неплатоспроможністю. Держава отримала 100% у його капіталі, фінустанова була докапіталізована на суму 116,8 млрд гривень. Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ і висновку незалежного аудитора – компанії EY. Кабмін націоналізував "ПриватБанк" за пропозицією НБУ і колишніх акціонерів банку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

  Розслідування агенції Kroll показало, що Коломойський і Боголюбов купували за кордоном елітну нерухомість на кошти "ПриватБанку".

  З'ясувалося, що кошти на депозитах англійських компаній Суркісів, ділових партнерів Коломойського, виявилися кредитами, які "ПриватБанк" видав своїм пов'язаним особам в 2008-2010 роках.

  Лондонський суд відмовив у позові братів Суркісів проти п'ятого президента України Петра Порошенка та колишньої очільниці НБУ Валерії Гонтаревої у справі "ПриватБанку". Претензії позивачів суд визнав повністю неспроможними. Адвокати Ілля Новіков та Ігор Головань наголошують, що таким чином провалилася спроба скомпрометувати націоналізацію "ПриватБанку" і стягнути з держави $350 млн.

  Попередній матеріал
  Сертифікат вакцинації з "Дії" відтепер можна роздрукувати
  Наступний матеріал
  У суді розпочалося засідання у справі Павловського: адвокати заявили відвід судді
  Loading...