Валерія Гонтарева
Валерія Гонтарева фото ukraina.ru

Гонтарева прокоментувала звільнення в Нацбанку: "Є величезні ризики для роботи НБУ і для всієї України"

  Читайте по-русски
  Після звільнення Якова Смолія почався відтік кадрів, стверджує ексголова регулятора

  Колишня голова НБУ Валерія Гонтарева прокоментувала звільнення у НБУ. Вважає, що масові звільнення в НБУ несуть ризики для всієї України. Про це Валерія Гонтарева сказала в коментарі "НВ Бізнес".

  Гонтарева зазначила: "Паноптикум, замість нормальної Ради НБУ, зауважте, мовчить, коли інфляція пробила 9% і дуже голосно кричав про неправильну монетарну політику, коли НБУ досяг поставленої мети щодо інфляції в 5%". 

  Ексголова НБУ зауважила, що тільки землетрус і теракти відбуваються в один день, "все інше – це або важка робота з побудови інституції, або щоденна деградація і розкладання інституції".

  Гонтарева сказала: "У мене вже немає сумнівів, що НБУ пішов за другим сценарієм, оскільки створення комітетів і колегіальність прийняття рішень і було головним інституційним досягненням незалежності і прозорості НБУ".

  Ексочільниця НБУ також зауважила, що з першого дня після звільнення Смолія почався відтік.

  "Борисенко, Холод, Чурій, Пономаренко, Береза, Бондаренко, Сологуб, Бевз, Ваврищук… більше 100 професіоналів високого рівня. Це як лічилочка "Десять негренят" Агати Крісті. У мене не було сумнівів, що відтік професійного персоналу з НБУ послабить інституційний потенціал центрального банку і в підсумку остаточно підірве його незалежність. Далі ми це все з вами побачимо. Це не станеться в один день, але це буде видно і в монетарній політиці, і в наглядових функціях. Сподіваюся, що в повне мракобісся часів Януковича ми все ж не повернемося", – зауважила Гонтарева.

  Вона згадала цитату Мартіна Лютера Кінга: "Боягузтво запитує – чи безпечно це? Доцільність запитує – чи розсудливо це? Марнославство запитує – чи популярно це? Але совість запитує – чи правильно це? І приходить час, коли потрібно зайняти позицію, яка не є ні безпечною, ні розсудливою, ні популярною, але її потрібно зайняти, тому що вона правильна". Ось так йшов по хвилях криголам НБУ з червня 2014 року і вистояв усі шторми, але політична доцільність і лицемірство можуть зруйнувати всі ці досягнення".

  Як повідомляв 5.UA, 30 червня 2021 року всі керівники Департаменту ліцензування НБУ написали заяви на звільнення. А 1 липня із НБУ звільнилися ще двоє топменеджерів

  Нагадаємо, про те, що Смолій написав заяву про звільнення, стало відомо 1 липня 2020 року. Він заявив, що вимушений піти на такий крок, бо на держрегулятор здійснюється "систематичний політичний тиск". На це вже відреагували посли країн "Великої сімки"

  Сьогодні заступник голови делегації Європарламенту в Комітеті Асоціації "Україна – ЄС", депутат Віола фон Крамон закликала Європейську комісію відреагувати на "системний політичний тиск" із боку президента України Володимира Зеленського на незалежні державні інституції.

  Попередній матеріал
  Україна отримає 2 мільйони доз вакцини Moderna від США – Ляшко
  Наступний матеріал
  УЄФА заблокував усі квитки британських уболівальників на матч Євро-2020 Україна – Англія
  Loading...