Департамент ліцензування НБУ
Департамент ліцензування НБУ Олександр Бевз / Facebook

"Відмовляємося відступати від принципів": усі керівники Департаменту ліцензування НБУ написали заяви на звільнення

  Читайте по-русски
  Департамент відповідає за реєстрацію і ліцензування банків та інших фінустанов

  Усі керівники Департаменту ліцензування Нацбанку України написали заяви на звільнення. Про це у Facebook повідомив директор департаменту Олександр Бевз. Він написав, що нині продовження роботи не є можливим.

  "Централізація прийняття рішень в одних руках, заміна колегіальності директивним прийняттям рішень, на нашу думку, неприпустимі в роботі Національного банку України", – заявив він.

  Бевз називає критично важливими для його команди такі речі:

  • прозоре прийняття та своєчасне оформлення рішень;
  • незалежна робота колегіальних органів регулятора, в першу чергу, наглядових комітетів;
  • невтручання в наглядові процеси як ззовні, так і зсередини;
  • своєчасна і неупереджена комунікація регулятора з приводу його рішень;
  • автономія департаментів у формуванні своєї професійної позиції.

  "Ми вважаємо, що на сьогодні НБУ далеко відійшов від цих стандартів. Це загрожує відкатом реформ у банківській сфері та регулюванні небанківського сектора", – висловився він.

  Крім Бевза, заяви на звільнення написали заступниця директора Катерина Жебанова, начальник управління ліцензування банків та кредитних спілок Дмитро Ткачук та його заступник Богдан Ільченко, начальник управління ліцензування страхових компаній Дмитро Смаль, начальник управління, який відповідає за фінансові компанії та платіжні системи Вадим Романюк, заступник начальника експертно-аналітичного управління Дар'я Дашкевич та головні експерти цього управління Євген Воробйов і Стефан Дженков.

  "Наші повноваження пов'язані з критично важливою частиною роботи НБУ: доступ на ринок нових компаній, погодження керівників банків, дозволи на купівлю банків і фінансових компаній, а також злиття та поглинання, оцінка корпоративного управління та структур власності і багато іншого. Ми відмовляємося відступати від принципів, бо розуміємо, до яких наслідків для країни це призведе", – підсумував Бевз.

  Як відомо, Департамент ліцензування НБУ забезпечує реалізацію функцій НБУ у сфері реєстрації та ліцензування банків, фінансових установ та інших юридичних осіб та здійснення ліцензійних, узгоджувальних та реєстраційних дій на платіжному ринку.

  Олександр Бевз прийшов на службу в НБУ після Революції Гідності.

  Нагадаємо, за даними НБУ, у 2020 році в Україні зафіксували найбільший за 20 років відтік іноземних інвестицій – чистий відтік становив більш як $868 млн. На той момент це був перший відтік інвестицій за останні 6 років.

  Попередній матеріал
  Українська блогерка di.rubens втратила ще один великий рекламний контракт за підтримку Росії
  Наступний матеріал
  Стали відомі подробиці травми нападника української збірної Артема Бєсєдіна
  Loading...