Покупець у магазині
Покупець у магазині twicopy.org

Перший публічний звіт Держспоживслужби: на що скаржились та кого штрафували

  Найчастіше споживачі зверталися через погану якість непродовольчих товарів та послуг ЖКГ – 67% усіх випадків

  У 2017 році підставами для звернення громадян до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачівв в 2/3 випадків стали незадовільна якість непродовольчих товарів та послуг житлово-комунального сектору. Про це заявивголова служби Володимир Лапа під час першого публічного звіту щодо діяльності органу, передає Укрінформ.

  Він перерахував: "Підстави для звернення споживачів: непродовольчі товари – 43%, якість послуг ЖКГ – 24%, фінансові та банківські послуги – 2%, якість продовольчих товарів – 6,2%, придбання товарів через Інтернет – 6,5%, інші причини – 4%". Серед основних видів виявлених порушень минулого року чільник відомства перерахував відсутність інформації про продукцію – 75% та реалізацію продукції, строк придатності якої минув – 17%.

  Через порушення законів у сфері захисту споживачів за рік до адміністративної відповідальності було притягнено 1376 осіб на загальну суму штрафів у 189 тис. 693 грн. А на 644 суб'єкти господарювання було накладено адміністративно-господарських санкцій на понад 4,29 млн грн.

  Щодо задоволення звернень споживачів, після розгляду були задоволені у 42,8% скарг у сфері торгівлі продовольчими товарами; у сфері послуг – 33,9%; у сфері торгівлі непродовольчими товарами – в 42,4%.

  За скаргами громадян було проведено перевірку 177 автозаправних станцій, і в 61% випадків – встановлено порушення. У сфері реклами було досліджено понад 12 тис. 700 рекламоносіїв та виявлено 2019 порушень.

  Серед головних проблем, що виникли у роботі Держспоживслужби минулого року, Лапа назвав тривалий термін погодження позапланових перевірок. Для такого погодження у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі необхідно було витратити 14 днів, а у Державній регуляторній службі – 5 днів.

  Попередній матеріал
  Моравецький заявив, що закон про Інститут нацпам’яті не спрямований проти України
  Наступний матеріал
  Позов України проти РФ в Гаагу: Посол розповів деталі

  "Сімейний пікнік": у Гідропарку організують Масляну для незаможних

  Лиманські школярі спекли для захисників Луганщини понад 1 тис. млинців

  "Укрзалізниця" має намір підняти ціни на квитки вже у квітні

  Кулінарний експеримент: чому у львівських школах діти щасливі, а кухарям роботи додалося

  У Манілі відкрили музей присвячений солодощам

  Кольорові, мереживні та марокканські: ТОП-5 рецептів млинців до Масляної-2018