International Criminal Court. Фото: Vincent van Zeijst, CC BY-SA 3.0
International Criminal Court. Фото: Vincent van Zeijst, CC BY-SA 3.0 Вікіпедія

Позов України проти РФ в Гаагу: Посол розповів деталі

Меморандум доводить порушення прав України в Чорному й Азовському морях та в Керченській протоці

Україна подала меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права. Про деталі меморандуму в ефірі "5 каналу" розповів представник України в Раді ООН із прав людини (2006-2010), Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Василенко.

"Україна скористалася можливістю створити тимчасовий арбітражний трибунал, але принципової різниці немає, оскільки рішення і тої, і тої судової інстанції є обов'язковим (до виконання – ред.)", – пояснив Василенко.

Він зазначив, що Україна звернулася з цілком законним позовом, а саме – захистити її права як прибережної держави.

"Справа, зареєстрована в суді, стосується прав прибережної держави в Чорному, Азовському морях і в Керченській протоці. Україна вимагає компенсації збитків, яких вона зазначала через неправомірну окупацію Росією території Криму і частини Донецької та Луганської областей", – наголосив посол.

"Україна позбавлена можливості використовувати свої порти, природні ресурси прилеглих вод і на континентальному шельфі, в прилеглій економічній зоні. Також, країна несе екологічні збитки через несанкціоноване будівництво мосту через Керченську протоку", – зазначив Василенко.

Він підтвердив, що йдеться не про повернення окупованих територій. Питання стоїть про компенсацію втрат України.

"Тут не йдеться про відповідальність Росії за агресію проти України, а йдеться про порушення конвенцій. Але і ці претензії досить серйозні і істотні. Росія має компенсувати Україні збитки, яких Україна зазнала, ліквідуючи шкоду, спричинену Російською Федерацією в Криму", – зауважив посол.

Як повідомляв 5.UA, 9 лютого 2018 року Україна подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права.

Детальніше у відео:

Дивіться також фотогалерею за темою:

Українські військові провели спільні навчання з ВМС США: що відпрацювали – фотогалерея

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Перший публічний звіт Держспоживслужби: на що скаржились та кого штрафували
Наступний матеріал
Зрив ліцензійного іспиту в медуніверситеті Богомольця: за що відсторонили ректора вишу та директора Центру тестування
Loading...