Facebook/Володимир Гройсман

Перші підсумки: Гройсман розповів, як підвищення "мінімалки" вплинуло на економіку України

У січні було закрито 156 тис. фізичних осіб-підприємців, із них 16,4 тис. – реально працюючих. Нині відбувається детінізація економіки

Статистичні показники січня свідчать про позитивний вплив на економіку підвищення вдвічі мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. грн: було створено 28 тис. нових підприємств, на 16% зменшилася чисельність безробітних і відбувається детінізація економіки. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів

За словами прем'єра, на сьогодні є тенденції до зростання кількості та якості робочих місць. Гройсман заявив, що підвищення мінімальної зарплати приведе до збільшення кількості та якості робочих місць, а підвищення цін не вийде за межі сезонних коливань.

"Ми вважаємо, що мінімальна заробітна плата – це правильний крок. Лютий і березень чітко покажуть, що у нас є збільшення кількості підприємців, збільшення мінімальної заробітної плати, середньої заробітної плати для українців, при тому, що ціни залишатимуться в межах сезонних коливань без жодних інших додаткових інфляційних процесів", – наголосив Гройсман.

Своєю чергою голова ДФС Роман Насіров наголосив, що в січні було закрито 156 тис. фізичних осіб-підприємців, з них 16,4 тис. – реально працюючих. У січні 2017 року було зібрано ПДФО на 40% більше, майже 2,9 млрд грн, ніж у січні 2016 року, ЄСВ – на 700 млн грн більше. Порівняно із запланованими надходженнями ЄСВ, це додаткові 1,8 млрд грн, або 20%.

"Починаючи з січня, ми бачимо наповнення Пенсійного фонду абсолютно нормально, прогнозовано, зі значним перевиконанням планів. Це додаткові кошти, що забезпечать гарантовану виплату всіх соціальних виплат вчасно і потім навіть можна говорити про якесь збільшення", – зазначив голова ДФС.

У січні було працевлаштовано 45 тис. осіб. Таким чином, на 32%, або на 11 тис. порівняно з минулим роком зросла кількість людей, забезпечених роботою. "Те, що нам розповідають про масові звільнення, хочу доповісти: були попереджені про звільнення 29 тис. осіб у січні 2017 року. Для порівняння з січнем 2016 року кількість тих, кого попередили, на 26% менше. Ці цифри свідчать про те, що незважаючи на заяви про "зраду" тощо, факти говорять про інше: навпаки, ситуація на ринку праці поліпшується", – сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

Своєю чергою міністр фінансів Олександр Данилюк додав, що економічні дані також свідчать, що після підвищення мінімальної зарплати вдвічі відбувається детінізація економіки і заробітні плати виходять із тіні.

Як повідомляв 5.UA, віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що унаслідок підняття мінімальних зарплат очікується зменшення дефіциту Пенсійного фонду на 10 млрд грн. 

Попередній матеріал
На Чернігівщині на кордоні митники ДФС затримали контрабандну тканину на 5,8 млн грн
Наступний матеріал
Сенсорна кімната для особливих школярів: у Дніпрі обладнали кабінет для дітей з аутизмом
Loading...

Розенко розповів, чи вистачить у бюджеті–2017 грошей на "мінімалку" у 3200 грн

Колишній міністр фінансів Польщі прокоментував підвищення мінімальної зарплати в Україні

Гройсман про мінімалку: Ми дуже швидко пояснимо, як її платити

Розенко доручив моніторити, як платять мінімалку в 3200 грн

Відсьогодні прожитковий мінімум становить 1 тис. 544 грн, "мінімалка" - 3 тис. 200 грн

Насіров: У новому році треба рухатись до "мінімалки" у 5 тисяч гривень