Статистичні показники січня свідчать про позитивний вплив на економіку підвищення вдвічі мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. грн: було створено 28 тис. нових підприємств, на 16% зменшилася чисельність безробітних і відбувається детінізація економіки. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.
За словами прем'єра, на сьогодні є тенденції до зростання кількості та якості робочих місць. Гройсман заявив, що підвищення мінімальної зарплати приведе до збільшення кількості та якості робочих місць, а підвищення цін не вийде за межі сезонних коливань.
"Ми вважаємо, що мінімальна заробітна плата – це правильний крок. Лютий і березень чітко покажуть, що у нас є збільшення кількості підприємців, збільшення мінімальної заробітної плати, середньої заробітної плати для українців, при тому, що ціни залишатимуться в межах сезонних коливань без жодних інших додаткових інфляційних процесів", – наголосив Гройсман.
Своєю чергою голова ДФС Роман Насіров наголосив, що в січні було закрито 156 тис. фізичних осіб-підприємців, з них 16,4 тис. – реально працюючих. У січні 2017 року було зібрано ПДФО на 40% більше, майже 2,9 млрд грн, ніж у січні 2016 року, ЄСВ – на 700 млн грн більше. Порівняно із запланованими надходженнями ЄСВ, це додаткові 1,8 млрд грн, або 20%.
"Починаючи з січня, ми бачимо наповнення Пенсійного фонду абсолютно нормально, прогнозовано, зі значним перевиконанням планів. Це додаткові кошти, що забезпечать гарантовану виплату всіх соціальних виплат вчасно і потім навіть можна говорити про якесь збільшення", – зазначив голова ДФС.
У січні було працевлаштовано 45 тис. осіб. Таким чином, на 32%, або на 11 тис. порівняно з минулим роком зросла кількість людей, забезпечених роботою. "Те, що нам розповідають про масові звільнення, хочу доповісти: були попереджені про звільнення 29 тис. осіб у січні 2017 року. Для порівняння з січнем 2016 року кількість тих, кого попередили, на 26% менше. Ці цифри свідчать про те, що незважаючи на заяви про "зраду" тощо, факти говорять про інше: навпаки, ситуація на ринку праці поліпшується", – сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.
Своєю чергою міністр фінансів Олександр Данилюк додав, що економічні дані також свідчать, що після підвищення мінімальної зарплати вдвічі відбувається детінізація економіки і заробітні плати виходять із тіні.
Як повідомляв 5.UA, віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що унаслідок підняття мінімальних зарплат очікується зменшення дефіциту Пенсійного фонду на 10 млрд грн.