Гонтарева
Гонтарева obozrevatel.com

Гонтарева спростувала інформацію щодо звільнення українців через підвищення "мінімалки"

  Голова НБУ Валерія Гонтарева спростувала інформацію щодо звільнення українців через підвищення мінімальної заробітної плати.

  Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

  "Оцінки, представлені в тематичній дослідницькій вставці в інфляційному звіті (січень 2017 року), були підготовлені фахівцями НБУ на базі низки експертних припущень і стосувались показника офіційної зайнятості, а не "звільнень", – зауважила Гонтарева.

  Крім того, вона зазначила, що підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн супроводжувалось низкою податкових змін, серед яких зобов'язання сплачувати ЄСВ для фізичних осіб – підприємців, які не здійснюють діяльність.

  У цьому ж документі представлено структуру формальної зайнятості. Зокрема, серед 12,1 млн. формально зайнятих у 2015 році, фізичні особи-підприємці та наймані працівники на ФОП становили майже 19% (близько 2,3 млн осіб).

  За оцінками фахівців НБУ, процитоване зниження формальної зайнятості передусім відбуватиметься за рахунок закриття так званих сплячих ФОП (за даними з відкритих джерел, близько 160 тис. уже закрились станом на середину січня 2017 року).

  "Загалом у 2017 році очікується скорочення зайнятих у формальному секторі на 9%, частково за рахунок уже згаданого ефекту (5,4%) та частково через демографічні тенденції до скорочення кількості економічно активного населення", – пояснили у Нацбанку.

  Попередній матеріал
  Евакуація Авдіївки: рятувальники оприлюднили найсвіжішу інформацію
  Наступний матеріал
  Російські горе-пранкери насмішили Службу безпеки НАТО та презентували "очевидний фейк"
  Loading...