Ресторан
Ресторан 24tv.ua

Пакет підтримки бізнесу, або 8 тисяч гривень ФОПам: кому дадуть та як реагували депутати й підприємці

Читайте по-русски
Не всі галузі отримають компенсацію від уряду

Пакет президентських законів для підтримки бізнесу, який потерпає від карантинних обмежень, Верховна Рада може ухвалити вже в п’ятницю. Раніше у монобільшості заявляли: щоб закони запрацювали в цьому році – їх слід ухвалити до 9 грудня. Зокрема, 8 тисяч гривень зможуть отримати ФОПи будь-якої групи. "5 канал" уже поспілкувався з підприємцями, які виявили бажання отримати допомогу від держави, але тепер – розчаровані. Чому – розповість Ганна Рибалка. 

Власник невеличкої кав'ярні каже – відвідувачів у листопаді поменшало на третину. З жахом готуються й до повного карантину – локдауну. Бо заплатити за наймане приміщення буде нічим. Підрахували – допомога від уряду їх не врятує.

"От оренда приміщення – 60 тисяч. Що таке вісім тисяч гривень? Це навіть комунальні не закриє. Оренду нам ніхто не зніме. А оренда – це найбільші платежі. Багато закладів просто закриваються", – каже власник кав'ярні Артем Рудиченко.

А от львів'янка Анна, як фізична особа-підприємець, на допомогу від держави розраховувала. Аж поки уважно не прочитала законопроєкт і роз'яснення чиновників. З'ясувала – туристична галузь, в якій вона працює, під виплати не потрапляє.

"На жодну дотацію від уряду ми не розраховуємо, тому що, на жаль, нас у перелік не внесено. Вісім тисяч гривень – це невелика допомога, ми це розуміємо. В сезон ми б заробили більше, але хоч така допомога нам була потрібна", – каже Анна Ніколаєва.

Із президентським проєктом закону отримати допомогу в розмірі 8 тисяч гривень зможуть підприємці галузей, що найбільш постраждали, та наймані працівники, які працюють офіційно. Наприклад, працівник, який втратив частину зарплати через карантин вихідного дня. А також – ФОП, роботу якого уряд обмежив унаслідок карантину. А ще ФОПам першої групи обіцяють податкові канікули – у грудні.

"Найманий працівник і вас звільняють, бо кав'ярня, де ви працювали, на жаль, закривається, ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 тисяч гривень", – заявляв Зеленський.

Все це запрацює, якщо Рада ухвалить закон до 9 грудня.

"Тут є якраз велика проблема, як саме виплачуватимуть ці гроші. Це гроші з коронавірусного фонду. Вся ця допомога буде сплачуватись лише за наявності коштів. Там так і написано в законі – якщо є на це фінансовий ресурс", – пояснює Ярослав Железняк з "Голосу".

Щоправда, деякі "слуги народу" податковому послабленню для підприємців не зраділи. Голова профільного комітету в чесності ФОпів засумнівалася.

"Залізне правило: ти сплатив податки – держава тобі допомагає. Я хочу подивитися на ФОП, який сплатив податки на рік 8 тисяч. Хочу подивитися, чесно", – сказала Галина Третьякова.

Підприємці, які цього тижня протестують під парламентом, запевняють, що компенсація їхні втрати від прийдешнього тотального карантину – не врятує.

Президентський законопроєкт про 8 тисяч депутати можуть розглянути вже цього тижня. Тим часом бізнес рятівне коло від влади не оцінив. А деякі, як, приміром, ця кав'ярня в центрі Києва, на допомогу вже й не претендують. 

Ганна Рибалка, Марта Шикула, Марія Писаренко, Олександр Таран та Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ворожать на кавовій гущі": влада не розуміє, як боротися із COVID-19 – нардеп
Наступний матеріал
Зустрічам Україна-НАТО не заважають суперечки з Угорщиною – генсек НАТО
Loading...

Повний локдаун, 8 тис. гривень для ФОПів та що приховали в Бюджеті – 2021 – "Велика політика"

Під Верховною Радою на мітинг знову зібралися підприємці: обіцяють масштабний протест

Рада відтермінувала введення касових апаратів для деяких ФОПів – включення

Компромісний законопроєкт: Рада відтермінувала введення касових апаратів для ФОП

Тисячні протести змусили депутатів терміново розглянути відтермінування касових апаратів – включення

#SaveФОП: Поліція посилила охорону біля Верховної Ради через протести підприємців – включення