ФОП акція
ФОП акція magnolia-tv.com

Незадоволеними залишилися всі: що кажуть депутати та мітингувальники про голосування щодо обов'язкового РРО – сюжет

Читайте по-русски
За цю ініціативу зібрали 319 голосів

Касові апарати для всіх категорій ФОПів – мають з’явитися вже за рік. Після тривалих акцій протесту в урядовому кварталі, кількох провальних голосувань та запеклих дискусій стосовно доцільності малим та середнім підприємцям мати такі реєстратори – Верховна Рада зрештою відтермінувала запровадження цієї норми. Чому голосування, на яке сподівалися підприємці і до якого так складно йшли самі народні обранці, – не задовольнило ані тих, ані інших, знають кореспонденти "5 каналу".

На прапорах – майже вся географія України. А під Верховною Радою – представники цих населених пунктів. Тисячі людей з'їхалися на акцію. Протестують проти кроків парламенту, які стосуються оподаткування підприємців. Передусім виступають проти запровадження касових апаратів для "спрощенців".

Свій протест учасники акції називають податковим майданом.

"Уже був Майдан Гідності, ми там були, увесь майдан. Тепер ми готові далі іти, якщо буде потрібно. Буде ще майдан. За нами сім'я, за нами сім"ї. За нами країна, яку вони грабують, просто дивлячись в очі", – каже учасниця акції Ольга.

Коли біля Верховної Ради починає сніжити, підприємці вирішують трішки зігрітися.

Після чотирьох годин стояння біля Верховної Ради учасники акції рушають ходою через центр міста. Людей так багато, що колона на деякий час паралізує автомобільний рух Хрещатиком.

Кілька разів тисячі ФОПів брали в облогу Верховну Раду, допоки крізь товсті парламентські стіни депутати нарешті не почули їхні вимоги.

У раді вже двічі провалювали голосування за те, щоби на початок 2022 року перенести запровадження касових апаратів для малих підприємців. Щоби третя спроба була успішна, спікер та чільники фракцій і груп вирішили скористатися так званим ковідним турборежимом.

"Комітету, будь ласка, о 12-й зібратися та провести своє засідання. Всі необхідні матеріали та попередні домовленості, яким повинен бути той чи інший законопроєкт, депутатськими фракціями та групами погоджено", – заявив Дмитро Разумков.

Година дискусій – і новий законопроєкт уже в залі. Фіскальні чеки ФОПи обов'язково мають видавати лише в аптеках, ювелірних та магазинах електроніки. Це і захист прав споживачів, і державний контроль.

"Мають бути і продовжувати бути з касовими апаратами, як було – складна побутова техніка, медичні препарати й медичні вироби, додали ще торгівлю ювелірними й дорогоцінними речами. Третій вид. Все решта – прибрали з ризикових видів діяльності", – заявила Ніна Южаніна з "Європейської солідарності".

Чи треба касові апарати решті підприємців – залежатиме від доходу за рік. Раніше була фіксована сума – від мільйона гривень. Нині – прив'язали до мінімальної зарплати.

"Ми голосуємо за перенесення фіскалізації до до 1 січня 2022 року. Ми скасовуємо кешбек цим законом", – сказав Ярослав Железняк з "Голосу".

Компроміс, який не подобається ані депутатам, ані підприємцям. Так цей законопроєкт називають в усіх фракціях.

"Для малого, дійсно малого бізнесу створює абсолютно прості умови існування, а для великого бізнесу, який зараз маскується під ФОПів, давайте будемо визнавати, що таких багато, воно робить це складнішим", – сказав Давид Арахамія, голова "Слуги народу".

А Сергій Соболєв з "Батьківщини" каже, що наявність цього законопроекту дає можливість далі принаймні рухатися.

"Від уряду за цей рік не дочекалися будь-якої адекватної економічної політики в нашій державі, так давайте ми з вами будемо приймати ті рішення, які справді допомагатимуть людям", – сказала Наталія Королевська з "Опозиційної платформи – За життя".

Свого слова дотримали всі. На табло – конституційна більшість.

Найбільше цим результатом не задоволений Данило Гетманцев. Послідовний прихильник касових апаратів, чільник фінансового комітету опівдні навіть не пішов на його екстрене засідання. Гетманцев переконаний – парламент дозволив ухилятися від податків, залишаючись у тіні, зокрема, продавцям текстилю, автозапчастин, секондхенду, а також – інтернет-магазинам.

"Чому треба було в період карантину, в період ковіду, коли інтернет-торгівля зростає, ми повинні були винести з-під фіскалізації інтернет-торгівлю? Жодних витрат немає для підприємця, аби встановити електронне РРО", – сказав Гетманцев.

Леся Головата, Юрій Усік та Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Скандал в ОП через голову НАБУ: чому виник комунікаційний провал у владі – сюжет
Наступний матеріал
"Цифрова революція": пандемія COVID-19 прискорила автоматизацію бізнесу – Милованов
Loading...

У Києві підприємці спробували штурмувати Верховну Раду – відео

SaveФОП: підприємці перекрили рух вул. Грушевського й обіцяють штурмувати Раду – включення

"Це абсурд, а не відстрочка": бізнес обурений законопроєктом про відтермінування касових апаратів – причина