Тимофій Милованов
Тимофій Милованов 5 канал

"Цифрова революція": пандемія COVID-19 прискорила автоматизацію бізнесу – Милованов

Читайте по-русски
Люди, які мали навички дистанційної роботи, були краще готові до ситуації із пандемією, наголосив політик

Пандемія коронавірусу прискорила процес автоматизації та роботизації бізнесу, вважає президент Київської школи економіки та міністр розвитку економіки у 2019-2020 роках Тимофій Милованов. Про це він сказав в ефірі регіонального ток-шоу "Країна" на "5 каналі".

За його словами, низка досліджень підтверджує, що протягом наступних п'яти років до 50% робочих місць будуть певною мірою змінені – через автоматизацію або роботизацію. І це, на думку Милованова, додає виклику ситуації із безробіттям в Україні.

"Ми не тільки маємо захистити наявні робочі місця або створити нові, а ще підготувати людей до цієї цифрової революції", – наголосив політик.

Милованов зазначив, що подобається нам ця цифрова революція чи ні – вона відбувається.

"І ми бачимо, як COVID-19 підштовхнув суспільство і бізнес до того, що ці процеси десь стали навіть швидшими. Тому що ті компанії, які мали можливість, ті люди, які мали цифрові навички для онлайн, дистанційної роботи, для аналітики даних – у них не скажу, що стало добре, але вони були більш готові до ситуації", – сказав економіст.

Водночас, на його думку, перед тими людьми, які не готові до такого формату роботи, з'явилися нові виклики.

"Навіть якщо б не змінювався обсяг попиту в компанії, навіть якщо б він зростав, можуть вводити нові системи автоматизації – і тоді теж бізнес скорочуватиме людей", – вважає Милованов.

"Нам потрібно не стільки захищати робочі місця, скільки створювати нові, чи створювати умови, щоб бізнес сам створював те, що йому потрібно. І тут велика роль держави, про яку ми мало говоримо, з іншої сторони – з точки зору професійної освіти. Якісна професійна освіта надає можливість людям взяти ці робочі місця і там задовольнити потреби компаній, заробити досить багато грошей", – резюмував економіст.

Нагадаємо, протягом останнього року близько 1,7 млн українців зверталися до центру зайнятості за допомогою. Станом на сьогодні статус безробітного мають 641 тис. осіб, а допомогу по безробіттю отримують 557 тис. осіб.

Дивіться повний випуск ток-шоу:

Попередній матеріал
Незадоволеними залишилися всі: що кажуть депутати та мітингувальники про голосування щодо обов'язкового РРО – сюжет
Наступний матеріал
Безробіття на Львівщині: туристичний бізнес опинився під загрозою через пандемію
Loading...