SAVE ФОП
SAVE ФОП hromadske.tv

Намагалися штурмувати Раду та перекривали вулицю – як минула акція ФОПів під парламентом – сюжет

Читайте по-русски
Підприємці пообіцяли повернутися з новою акцією

Ламали огорожу та намагалися прорватися у приміщення. Так тривали сутички під Верховною Радою. Спалахнули вони надвечір після проваленого голосування в парламенті щодо запровадження касових апаратів. Обурені підприємці спробували пройти всередину будівлі, однак силовики їх не пропустили. Надвечір емоції вщухли і після розмови з депутатами мітингарі розійшлися. Як починався мітинг і що конкретно вимагали протестувальники – бачили журналісти "5 каналу".

Київ, восьма ранку. До урядового кварталу під прапорами та з гучними сигналами збираються мітингувальники. По тому рух вулицею Грушевського перекривають.

"Якщо вони приймуть, 80% підприємців закриються після Нового року, а ми підемо на біржу праці і подивимося, що вони будуть виплачувати", – каже підприємиця з Херсону.

Аби парламентарі дали обіцянку, що підтримають вимоги ФОПів, мітингувальники йдуть до коридору з правоохоронців. Там очікують на нардепів, які збираються на засідання. По тому зчиняється шарпанина.

Поліція повідомляє – одного учасника акції затримано. Ще один – після шарпанини в буквальному сенсі залишився без штанів.

"Ставлення влади до людей, це ми стояли зустріти депутатів, щоб вони проголосували законопроєкт. Ось це справжнє ставлення. Ми хочемо жити та працювати", – каже підприємець із Кам'янського Дмитро.

Мітингувальники не замовкають ні на хвилину й беруть в облогу будівлю Ради.

Тим часом під куполом готуються до розгляду доопрацьованого законопроєкту. В ньому є норма про відтермінування застосування касових апаратів для ФОПів. Але вона не поширюється на так звані ризикові групи. Приміром, продаж ліків та електроніки.

"Фіскальний чек на ліки – це нормально і це гарантія не контрафакту, чек на електроніку – ви можете здати і отримати гроші назад. Чому ми на базарі не видаємо чеки? Не фіскалізуємо ринки? Бо в Німеччині ви навіть петрушку купуєте і вам чек видають", – зазначав з трибуни парламенту голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Мітингувальники вимагають звільнення Данила Гетманцева. І не погоджуються на такий варіант. Бо бізнес багатьох учасників протесту потрапляє під категорію ризикових груп.

"У цих правках, що є, відстрочка окремих ризикових категорій. Усе, що в розетку і від ниточки, це й текстиль теж. У мене магазин фурнітури, і я повинна з 1 січня ввести РРО", – каже підприємиця з Запоріжжя Оксана.

По обіді Верховна Рада провалила голосування за допрацьований документ. Його підтримали лише 17 нардепів.

"Ми задоволені, що вони провалили свій же закон, який давав відтермінування ще на рік. Цей законопроект не вирішував у корені питання", – кажуть учасники акції.

Надвечір учасники руху #SAVE ФОП спробували прорвати кільце поліції, яка охороняла будівлю парламенту. Правоохоронці стали на заваді.

Наступну акцію мітингувальники анонсують на 15 грудня. Тим часом у парламенті хочуть розробити новий законопроєкт про касові апарати. 

Олена Рибінська, "5 канал" 

Попередній матеріал
Протести рестораторів, "Братство лисих" на Тернопільщині та що буде з кінотеатрами – ток-шоу "Країна"
Наступний матеріал
Справа "Роттердам+": ВАКС закрив апеляційне провадження
Loading...

Президент Вірменії закликав прем'єра Пашиняна піти у відставку – подробиці

Протести рестораторів, "Братство лисих" на Тернопільщині та що буде з кінотеатрами – ток-шоу "Країна"

Сутичка під ВР: поліція затримала одного з мітингувальників – подробиці

МЗС Білорусі вимагає у Польщі терміново видати засновників каналів NEXTA та NEXTA Live

Протести в Білорусі: силовики затримали понад 1100 осіб

"Влада вбиває наш бізнес": сотні підприємців пікетують під Верховною Радою – включення з місця